Bu Zafer Milletimizin!

Bulunduğumuz coğrafya itibariyle hemen her dönem kıskanılan, gözlerin çevrildiği bir ülke olmuşuzdur

Bu Zafer Milletimizin!

Bulunduğumuz coğrafya itibariyle hemen her dönem kıskanılan, gözlerin çevrildiği bir ülke olmuşuzdur

Bu Zafer Milletimizin!
30 Ağustos 2017 - 00:27


Bulunduğumuz coğrafya itibariyle hemen her dönem kıskanılan, gözlerin çevrildiği bir ülke olmuşuzdur. Devletimize, vatanımıza, birlik ve beraberliğimize göz koyan her türlü girişimi Allah’a şükür ki her defasında el ele vererek atlatmış; dostlarımıza güven, düşmanımıza korku vermişizdir.

1.Dünya Savaşı’nın sonunda giriştiğimiz Kurtuluş Savaşı da işte böylesi zaferlerimizden birisidir. Onca yokluk ve imkânsızlığa rağmen bugün bile dilden dile, destan gibi anlatılan direnişimiz, 1071’de atalarımıza emanet edilen bu cennet vatanın bize ait oluşunu tasdik etmiştir.

Evet, o günler zorlukla geçti. Ama bugün her yönden daha güçlü, daha istikrarlı bir ülkemiz var. Nasıl ki yokluk içinde birbirimize omuz vererek cephede, mevzide çarpışarak dünyaya “biz de varız” demişsek bugün de sahip olduğumuz imkânlarla bundan daha iyisini yapmak artık bizim elimizdedir.

O günlerdeki azmimizi, mücadelemizi her gün yenileyerek gelecek nesillere daha kalkınmış, adaletin her vicdanda tesis edilmiş olduğu ve herkesin birbirine saygı ve sevgi çerçevesinde davrandığı bir ülke bırakmak için kullanmalıyız.

İnanıyoruz ki bunu yapacak hem gücümüz hem inancımız hem de birikimimiz var. Yeter ki tarihten gerekli dersi alalım, değerlerimize sahip çıkarak durmaksızın çalışalım!

Geçmişteki bu acı olayları bir daha ülkemize, dünyaya yaşatmamasını Allah’tan niyaz ediyor; zaferin kazanıldığı topraklar olan Afyonkarahisar’daki hemşehrilerimiz başta, tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı tebrik ediyorum.

Dr. Necip Yemenici
Sağlık Müdürü