Reklam

Chp çelenk Koyma Töreni

CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen çelenk koyma törenine çok sayıda partili, sivil toplum örgütü başkan ve üyeleri katıldı

Chp çelenk Koyma Töreni

CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen çelenk koyma törenine çok sayıda partili, sivil toplum örgütü başkan ve üyeleri katıldı

Chp çelenk Koyma Töreni
29 Ekim 2017 - 14:50
Reklam
Reklam

CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen çelenk koyma törenine çok sayıda partili, sivil toplum örgütü başkan ve üyeleri katıldı. CHP İl başkanlığının yanı sıra Eğitim-İş sendikası, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği çelenk koydular.

Çelenk koyan örgütler adına bir konuşma yapan Eğitim İş Sendikası başkanı Mehmet Şahin “Cumhuriyet Fazilettir”diyen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyoruz” dedi.

CHP İl başkanı Dr. Kemal Demirkırkan yaptığı konuşmada “Atamızın ifadesiyle temelini milletimizin kahramanlığından ve yüksek kültüründen alan Türkiye Cumhuriyeti 94 yaşında. Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümünü, Cumhuriyetin kurulduğu topraklarda sizlerle birlikte kutlamak bizim için onurdur. Sizler varken, bizler varken kimse Cumhuriyetimize dil uzatamaz.. Cumhuriyet bize emanettir ve onu yine biz yaşatacağız. Cumhuriyet değerlerimizin içinin boşaltılmaya çalışıldığı bu süreçte; daha cesur, daha kararlı ve bilenmiş yüreklerimizle, Cumhuriyetimize ve bize kazandırdığı değerlere inatla sahip çıkacağız. Cumhuriyet, tek yürek olup barış ve kardeşlik duygularıyla geleceğe yürümektir.

Cumhuriyet 94 yıl önce kendini yeni kuşaklar için feda edenlerin hediyesidir bizlere. Bu toprakların en BÜYÜK, en HAKLI, en ANLAMLI bayramıdır. UMUDUN ADIDIR CUMHURİYET. Yaşasın tam bağımsız Türkiye. Yaşasın Milli Egemenlik. Yaşasın Cumhuriyet.” dedi

Cumhuriyet coşkusunu birlikte kutlayan ekip günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Son olarak söz alan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal “Cumhuriyetin hangi şartlar altında kazanıldığını hatırlamamız lazım. Okuma yazma oranın %3 olduğu, erkeklerin harpten harbe koştuğu, kadınların insan yerine konulup sayılmadığı bir dönemden, Cumhuriyetle kadınlara hak ettiği değerin verildiği, seçme ve seçilme hakkını kazandığı, bugün beni milletvekili olarak TBMM gönderdiği bir rejime kavuştuk. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk cumhuriyetin ilanının ardından okulları açtı. Köy Enstitülerini kurdu. Cumhuriyeti birlikte korumaya devam edeceğiz.” Dedi.

Atamızın ifadesiyle temelini milletimizin kahramanlığından ve yüksek kültüründen alan Türkiye Cumhuriyeti 94 yaşında. Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümünü, Cumhuriyetin kurulduğu topraklarda sizlerle birlikte kutlamak bizim için onurdur. Sizler varken, bizler varken kimse Cumhuriyetimize dil uzatamaz.. Cumhuriyet bize emanettir ve onu yine biz yaşatacağız. Cumhuriyet değerlerimizin içinin boşaltılmaya çalışıldığı bu süreçte; daha cesur, daha kararlı ve bilenmiş yüreklerimizle, Cumhuriyetimize ve bize kazandırdığı değerlere inatla sahip çıkacağız. Cumhuriyet, tek yürek olup barış ve kardeşlik duygularıyla geleceğe yürümektir.

Cumhuriyet 94 yıl önce kendini yeni kuşaklar için feda edenlerin hediyesidir bizlere. Bu toprakların en BÜYÜK, en HAKLI, en ANLAMLI bayramıdır. UMUDUN ADIDIR CUMHURİYET. Yaşasın tam bağımsız Türkiye. Yaşasın Milli Egemenlik. Yaşasın Cumhuriyet.