Çok Sayıda Küçükbaş Hayvan Telef Oldu

Dinar ilçemize bağlı Yıprak köyünde Edinilen bilgilere göre aşırı yağışlardan dolayı Yakup Özten'in evinde ve ağırında hasar oluştu.

Çok Sayıda Küçükbaş Hayvan Telef Oldu

Dinar ilçemize bağlı Yıprak köyünde Edinilen bilgilere göre aşırı yağışlardan dolayı Yakup Özten'in evinde ve ağırında hasar oluştu.

Çok Sayıda Küçükbaş Hayvan Telef Oldu
26 Şubat 2020 - 19:48

Dinar ilçemize bağlı Yıprak köyünde Edinilen bilgilere göre aşırı yağışlardan dolayı Yakup Özten'in evinde ve ağırında hasar oluştu. Ağırın köçmesi sonucunda çok sayıda küçükbaş hayvanlar telef oldu. Olaydan haberdar olan Dinar ilçe Kaymakamımız sayın Selami Kapankaya ve Afyonkarahisar AFAD il müdürü harekete geçti.

Yıprak Köyünde hasar tespiti yapılarak Yakup Özten'e Konteyner ve çadır verildi. 

Yıprak köyü muhtarı Bayram Arslan ve Yakup Özten teşekkür etti.

Muhtar Bayram Arslan,'Geçtiğimiz hafta, aşırı yağışlardan dolayı, köyümüz halkından Yakup Özten kardeşimizin hayvan barınağı ve evinde göçük meydana gelmiş ve göçük sonucu onlarca küçükbaş  telefi yaşanmıştı..
Olaya kayıtsız kalmayan ve bir nebze vatandaşımızın yarasını sarma amaçlı çadır ve konteyner yardımında bulunan ; değerli kaymakamımız Syn Selami Kapankaya, Afyonkarahisar AFAD müdürümüz, il ve ilçe özel idare müdürlerimiz, il genel meclis üyelerimiz ve sosyal yardımlaşma müdürlüğümüze gönülden teşekkür ederiz....'dedi

Dinar Gündem Gazetesi 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • AVARA KAYASI
    1 ay önce
    Aslında işin özünü söylersek 1995 yılında bu mahalle sit alanı ilan edildi. Kimse bir çivi çakamadı çivi çakanda Dinar Adliyesinde soluğu aldı. Napsın garip insanlarda 1955 yılından bu tarafa o eski binalarda ayakta durmakta güçlük çekiyor. Kimse yer göstermedi. Kimse ev vermedi. 18 yıl önce ev tamiratı yapan kişiler 18 Yıldır Dinar adliyesinden çıkamadılar. Aslında insanların mağduriyeti yazılacağı yerde Verilen çadırları yada konteynırları yazıyorlar. Devlet gelip burası benimdir deyip 1 tl harcamadı bir gün yüzüne bakmadı. Şikayet oldumu maşallah resmi plakalı araçlar Yıprağın yolunu tuttu. Sanarsın ki Nevşehir peri bacaları oysa bizim Yıprakta ne kuş uçuyor nede kervan geçiyor hakim bey. Ömrümüzde biriktirdiğimiz alın terimizle bir ev yapmak istiyoruz. Artık bu iş Muhtar Bayram ARSLAN'ın sesiniz çıkmasıyla Ahmet UÇMAK ve Tahsin BAYTAR'ın bu sese kulak verip basına taşımasıyla yetkililerimizin de aman ihale bana kalmasın koltuğumuzdan olmayalım denildiğinde Yıprakta evler yıkılmaz