Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet özel'e Ziyaret

Afyonkarahisar Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği arasında imzalanan protokolle eğitim öğretim dönemi başlandığında açılan Gazetecilik bölü

Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet özel'e Ziyaret

Afyonkarahisar Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği arasında imzalanan protokolle eğitim öğretim dönemi başlandığında açılan Gazetecilik bölü

Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet özel'e Ziyaret
20 Şubat 2018 - 23:42

Afyonkarahisar Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği arasında imzalanan protokolle eğitim öğretim dönemi başlandığında açılan Gazetecilik bölümünün öğrencileri, mesleki deneyim kazanmak adına inceleme gezilerine katılıyor.

 

Bu kapsamda öğrenciler, AGD Başkanı Mehmet Abdioğulları, Okul Müdürü İlknur Tutumlu ve Öğretmenleri Fatma Taşkın ile birlikte ilk olarak Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel'i ziyaret etti. Ziyarette öncelikle Dernek Başkanı Mehmet Abdioğulları bölüm hakkında bilgiler verdi. Gazetecinin ahlaklısını ve ihlaslısını yetiştirmek için çalıştıklarını ifade eden Başkan Abdioğulları şunları kaydetti: “Gazeteci vicdanlı ve hızlı olmalıdır. Temelden gazeteci yetiştirmek için çalışıyoruz. Bu projemiz gazeteci yetiştirmek için atmış olduğumuz ilk adımlardan bir tanesi. Hatta Afyonkarahisar’ın bu anlamda pilot bölge diyebiliriz. Diğer illerde de bu proje uygulandı ama en sağlıklı ikili ilişki Afyonkarahisar’da yakaladık.” dedi.

 

“Gazeteciler adliyemizin ayrılmaz yüzü”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başsavcı Mehmet Özel’de, gazeteciliğin zor bir alan olduğunu kaydetti. Basın mensuplarını adliyenin ayrılma bir parçası olarak gördüğünü ifade eden Özel: “10 Ocak çalışan gazeteciler günü münasebetiyle Afyonkarahisar’da faaliyette bulunan basın yayın kuruluşlarının temsilcileriyle ve sahipleriyle bir araya gelmiştik. O süreçte Mehmet bey, sizlerden bahsetti. Sizleri bizlerle buluşturma iradesinden bahsetti. Biz de fırsat bulur bulmaz sizlerle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyacağımı ifade etmiştik. Bugünde bizleri ziyaret ederek bu mutluluğu yaşattınız. Gazetecilik zor bir alan. Böylesine zorlu ve meşakkatli alanda aynı amaca hizmet ettiğimiz alanlar var. Ben görev yaptığım her yerde basın mensuplarını adliyemizin ayrılmaz bir parçası gördüm ve o şekilde çalışmaya devam ettim. Hep bu arkadaşlara yardımcı olmayı kendimize ilke edindik. Bu arkadaşlarda da biliyorlar ki yaptığımız işin hassasiyeti gereği bazı şeyleri paylaşamayabiliyorduk. Fakat doğru hedefe ulaşmak içinde o hassasiyeti arkadaşlarımız her zaman gösterdiler. Afyonkarahisar’da da o birlikteliği görmenin mutluluğunu sizlerle paylaşmak istedim” diye konuştu.

 

“Hepimiz bu makamlarda emanetçiyiz”

Liseli öğrencilere öğütlerde bulunan Özel: “Hangi mesleği tercih ederseniz edin hangi alanda görev yapmak isterseniz isteyin basında dahil olmak üzere bir defa ülkemizde bizi biz yapan değerleri içselleştirmiş vaziyette vatanımızı, milletimizi ve bayrağımızı sevmek ve yüceltmek adına hepimizin ortak hedefe koşmamız gerektiğini ve bu ilkeler doğrultusunda çalışmamızı hızlandırmamız gerektiğini çok iyi bir şekilde idrak etmemiz lazım. Bugün bu makamlarda bizler varsak yarın bu makamları sizler dolduracaksınız. Şerefli milletimize hizmet etme bahtiyarlığına erişeceksiniz. Bunu yapacağınızdan en ufak bir şüphemiz yok. Ülkenin yaşadığı bu ağır süreç dolayısıyla sizden aldığımız enerji ile şerefli milletimize hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz. Biz hepimiz burada emanetçiyiz. Emanetimiz boyunca milletimize layıklık içinde kendimize ilke edindik. Güzel Afyon’umuzda bu hizmet etmek bize nail oldu. Görev yaptığımız bu 7 aylık süre içerisinde vatandaşa amaçsız bir şekilde adalet dağıtmayı kendimize şiar edindik. Bu süreç dolaysıyla başta Afyon halkımız olmak üzere siz değerli basın mensupları ve bu özveriyi gösteren değerli vatandaşlarımız her zaman yanımızda oldular.

Liseli öğrenciler Başsavcı Özel’e gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen’e de bir ziyaret gerçekleştirdi. Öğrenciler merak ettikleri konular hakkında Müdür Şen’den bilgiler aldılar.