Eski Milli Eğitim Müdürü Tahtaoğlu’nu Arar Olduk

Afyonkarahisar Dinar İlçemizde gün geçmiyor ki bir eğitim haberi yayınlamayalım

Eski Milli Eğitim Müdürü Tahtaoğlu’nu Arar Olduk

Afyonkarahisar Dinar İlçemizde gün geçmiyor ki bir eğitim haberi yayınlamayalım

Eski Milli Eğitim Müdürü Tahtaoğlu’nu Arar Olduk
31 Ekim 2018 - 22:42

Afyonkarahisar Dinar İlçemizde gün geçmiyor ki bir eğitim haberi yayınlamayalım. Yayınlamaktan en çok üzüldüğümüz bir eğitim haberi daha geldi gazetemize. Bir okuyucumuz tarafından Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi okulunda kaloriferlerin çalışmadığı iddia edildi.

 

 

Daha önce yaptığımız haberde "Okulların açılmasına iki gün kaldı ve hala Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi yeni binasına taşınamadı." diye Gündem Gazetemizde haber yapmıştık. Bunun üzerine eski İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tahtaoğlu’u hemen tüm okullardan hizmetli ve müdür yardımcılarını görevlendirerek herkesi seferber etmiş ve okulun taşınmasını gerçekleştirmişti. Şimdi ise gazetemize başvuran öğrenci velileri kaloriferlerin yanmadığını ve öğrencilerin sabahları çok üşüdüklerini dile getirdiler. Bir de bu kalorifer kazanının ne zaman yapılacağını gazetemiz aracılığı ile duyurmak istediklerini ve yetkililerin bir an önce ilgilenmesi gerektiğini belirttiler.

 

Gazetemize bizzat gelerek seslerini duyurmak istediklerini belirten veliler "Esasen eğitim öğretim başlamadan okulların eğitime hazır hale getirilmesinde önce İlçe Mili Eğitim Müdürlüğünün sonra da Okul Müdürlüğününün birinci derecede sorumlu olduğu herkes tarafından zaten bilinmektedir." dediler. Okulu bu halde görünce çocuklarına değer verilmediği için çok üzüldüklerini belirten öğrenci velileri ve öğrenciler şunları söyledi.

 

 

Veliler; “ Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesinde eğitim gören öğrencilerimiz soğuktan hasta oluyorlar. Biz okul idaresine ve ilçe milli eğitim müdürlüğüne sorduk, kalorifer kazanının bozuk olduğunu ve malzemelerin dışarıdan geleceğini söylediler. Biz öğrenci velileri olarak çocuklarımızın eğitimi adına üstümüze düşen görevleri yapıyoruz ama görüyoruz ki çocuklarımız soğuk ortamda ders işliyorlar. Sizce ne kadar başarılı olacaklar. Yetkililerden kalorifer kazanının bir an önce yapılmasını istiyoruz. Eski Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Tahtaoğlu’nu arar olduk." diye konuştular.

 

Kaynak Dinar Gündem