"Kızılay’ın Üstün Lezzet Ödülü Elimizi Güçlendirdi"

Vali Gökmen Çiçek, Prof. Dr. Besim Ömer Akalın Ar-Ge Merkezi’nin Açılışını Yaptı

"Kızılay’ın Üstün Lezzet Ödülü Elimizi Güçlendirdi"

Vali Gökmen Çiçek, Prof. Dr. Besim Ömer Akalın Ar-Ge Merkezi’nin Açılışını Yaptı

10 Temmuz 2020 - 23:06

Vali Gökmen Çiçek, Prof. Dr. Besim Ömer Akalın Ar-Ge Merkezi’nin Açılışını Yaptı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ile Kızılay İçecek Grubu bünyesinde Afyonkarahisar’da kurulan Ar-Ge Merkezi Vali Gökmen Çiçek’in katıldığı törenle hizmete açıldı. 600 metrekare alan içerisinde kurulan Prof. Dr. Besim Ömer Akalın Ar-Ge Merkezi, farklı projeler ve insani yardımlar noktasında inovatif çözümler üretecek.

Kızılay İçecek Grubu bünyesinde Afyonkarahisar’da kurulan, Afet sonrası kullanılacak yiyecek ve içeceklere ilişkin bilimsel çalışmalar yürütecek olan aynı zamanda yiyecek ve içecekler için ekipman desteği noktasında projeler için çalışacak Prof. Dr. Besim Ömer Akalın Ar-Ge Merkezi, hizmete açıldı.

İhsaniye ilçesi Gazlıgöl Beldesinde bulunan Kızılay İçecek Afyonkarahisar Maden Suyu Fabrikası’nda gerçekleşen törende konuşan Vali Gökmen Çiçek: “Kızılay, binlerce yıllık tarihimizle, medeniyetimizden gelen değerlerle oluşturduğumuz, birlik ve beraberliğimizle kurduğumuz medarı iftiharımızdır. Bugün dünya mazlumları ve Türkiye’deki mazlumların yardımcısı olan, nerede bir felaket varsa orada olan Kızılay’a teşekkür ediyorum” dedi.

Kızılay’ın Üstün Lezzet Ödülü Elimizi Güçlendirdi

Kızılay’ın Afyonkarahisar önemine değinen Vali Gökmen Çiçek: “Kızılay dünyada bizim gururumuz, onurumuz, medarı iftarımız. Böylesine köklü, adına yakışır bir şekilde işletilen Kızılay’ın Afyonkarahisar’daki Maden Suyu Fabrikası’nda Ar-Ge Merkezi’mizin açılıyor olmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Bu açılış göreve geldiğim ilk günlere denk geldiği için de ayrıca mutluyum. Burası bizim için çok önemli. Burası kimliği, şahsiyeti ve büyük bir medeniyet birikimi olan bir şehir. Geçen yıl UNESCO tarafından Gastronomi unvanı elde ederek dünyadaki 36 şehir arasında yer aldık. Biz UNESCO listesine girerken Kızılay Maden Suyu ‘nun desteği büyük oldu. Yakın zamanda Brüksel’de Avrupalı gurmelerin oylarıyla üstün lezzet ödülüne layık görülen Kızılay markamız Gastronomi alanında yapacağımız çalışmalarda elimizi güçlendirmiştir” diye konuştu.

Kızılay Afyon’a, Afyon da Kızılay’a Çok Yakışıyor

Kızılay’ın Afyonkarahisar’a çok yakıştığını söyleyen Vali Gökmen Çiçek: “Afyonkarahisar binlerce yıllık tarihiyle kuruluşta ve kurtuluş mücadelesinde önemli bir şehir. Ülkemizin büyüme trendinden Türkiye’ye katma değer sağlayan bir il. Kızılay Maden Suyu Fabrikası Afyonkarahisar’a, Afyonkarahisar’da Kızılay Maden Suyu Fabrikası’na çok yakışıyor. Böyle bir ortamda burada bir Ar-Ge Merkezi’nin açılıyor olması, istihdama katkı sağlanacak olması, gıda

yardımında dünyada öncü kuruluşlardan olan Kızılay’ın bu faaliyetlerine yardımcı olacak arayışlara devam edilecek olmasından dolayı da çok mutluyum. Başta Genel Başkan olmak üzere tüm Kızılay ailesine teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Vali Gökmen Çiçek’ın konuşmasının ardından açılış kurdelesi kesildi. Fabrikada incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, Genel Başkan Kerem Kınık ve fabrika yetkililerinden bilgiler aldı.

Prof. Dr. Besim Ömer Akalın Ar-Ge Merkezi’nin açılışına İhsaniye Kaymakamı Semih Doğanoğluı, Belediye Başkanı Tunay Türkmen, Gazlıgöl Belediye Başkanı Mehmet Kırkpınar, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Kızılay İçecek Afyonkarahisar Maden Suyu Fabrikası yetkilileri ve basın mensupları katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum