Kurban Bayramı’nda İlçelerde Bayramlaşma Programı Yapıldı

Vali Mustafa Tutulmaz ve Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen resmi bayramlaşma törenlerinde ilçelerde vatandaşların bayramlarını kutladı

Kurban Bayramı’nda İlçelerde Bayramlaşma Programı Yapıldı

Vali Mustafa Tutulmaz ve Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen resmi bayramlaşma törenlerinde ilçelerde vatandaşların bayramlarını kutladı

Kurban Bayramı’nda İlçelerde Bayramlaşma Programı Yapıldı
25 Ağustos 2018 - 23:45

Vali Mustafa Tutulmaz ve Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen resmi bayramlaşma törenlerinde ilçelerde vatandaşların bayramlarını kutladı.

Vali Mustafa Tutulmaz ve eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'na bayramlaşma ziyaretlerinde Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, ilçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri eşlik etti.

Bayramın 2. gününde İhsaniye, İscehisar ve Şuhut ilçelerine giden Vali Mustafa Tutulmaz ve Eski Orman ve Su İşleri Bakanın Veysel Eroğlu ilçe halkıyla bayramlaştı, nice güzel bayramlarda bir arada olabilmeyi temenni etti.

Dazkırı, Başmakçı, Evciler, Dinar ve Kızılören halkıyla Kurban Bayramının 3. gününü birlikte geçiren Vali Mustafa Tutulmaz ve Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu programları kapsamında Sandıklı ilçemiz girişinde yapılan trafik uygulamasına katıldılar, vatandaşlarımızın bayramlarını kutlayarak trafik kurallarına uymaları hususunda uyarılarda bulundular.
Ayrıca Dinar ilçesi bayramlaşma programı kapsamında Vali Mustafa Tutulmaz, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile milletvekillerimiz inşaatı devam eden Dinar Kültür Evi'nde incelemelerde bulundular.

3. günkü bayramlaşma programının sonunda ise Kızılören ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programının ardından Vali Mustafa Tutulmaz, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Milletvekillerimiz Millet Kıraathanesi'ni ziyaret ettiler.

Vali Mustafa Tutulmaz, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Milletvekillerimiz bayramın 4. gününde ilk olarak Afyonkarahisar-Kütahya yolu üzerindeki trafik uygulama noktasında görev yapan polis memurlarının ve yolculuk yapan vatandaşların kurban bayramını tebrik ettiler. Buradaki ziyaretin ardından geçtiğimiz günlerde Seydiler Kasabası kavşağında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın Bayat-İnpınar Köyündeki yakınlarına taziye ziyaretinde bulunan Vali Mustafa Tutulmaz ile Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına başsağlığı dilediler.

Daha sonra Bayat ve Emirdağ ilçelerine giden Vali Mustafa Tutulmaz ve Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu vatandaşlarla bayramlaştı.

Bayat ilçesi bayramlaşma merasimi öncesi pazar esnafının bayramını kutlayan Vali Mustafa Tutulmaz ve eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu esnaflara hayırlı işler temennisinde bulundular.

Bolvadin ve Sultandağı ilçelerindeki bayramlaşma törenlerine de katılan Vali Mustafa Tutulmaz ve Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu vatandaşların bayramlarını tebrik ederek nice güzel bayramlara erişmeyi dilediler.

Vali Mustafa Tutulmaz ve eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Bolvadin ilçesindeki bayramlaşma ziyaretleri kapsamında yapımı tamamlanan Şehitler Caddesinin açılışını yaptı. Sultandağı ilçesinde İshaklı Kervansarayında vatandaşlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz ve Eroğlu vatandaşlarla tek tek bayramlaştı. Son olarak Çobanlar ilçesine giden Vali Mustafa Tutulmaz ve eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ilçe halkıyla bayramlaştı.

Bayramlaşma merasimlerinin son gününde ise Vali Mustafa Tutulmaz, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Milletvekillerimiz Hocalar, Sandıklı ve Sinanpaşa ilçelerinde vatandaşlarla kucaklaşarak bayramlarını kutladılar.

Değerlerimize Sahip Çıkalım

Bayramlaşma törenlerinde konuşan ve bayramların değerini iyi anlamak gerektiğine değinen Vali Mustafa Tutulmaz: "Kurban dini bir ibadettir. Her bayramda kurbanlarımızı keserek bu ibadeti yerine getiriyoruz. Ancak kurbanın bir de sosyolojik yönü var. Bu bizlerin kaynaşmasını, birbirimizi ziyaret edip kucaklamamızı, mümkünse sıla-i rahim yapmamızı emrediyor. Bunun gereğini de şükür ki milletimiz layıkıyla yerine getiriyor. Bu durumun devam edebilmesi adına hepimize büyük görevler düşüyor. Bu değerlerimize sahip çıkmalıyız. Ağustos ayı bir taraftan da mili bayramların olduğu bir aydır. Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında Büyük Zaferi kutluyoruz. Tüm etkinliklere halkımızı davet ediyorum. Türk Yıldızları ekibi de güzel bir gösteri yapacak. Bu etkinliğe de imkânı olan her vatandaşımızı bekliyoruz. Motor Festivali adı altında Dünya Motokros Şampiyonası da yapılacak. Bu şampiyonayı da kaçırmamanızı diliyor ve şampiyonaya bir şekilde katılmanızı bekliyoruz. Sözlerimi noktalarken Allah nice bayramlara kardeşlik, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde erişmeyi nasip etsin" diye konuştu.

Birlik ve Beraberliğimizi Koruyalım

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise dini bayramların önemine değinerek bu günlerde duaların makbul olduğuna dikkat çekti. Eski Bakan Eroğlu; “Türkiye üzerinde çok büyük oyunlar oynanıyor. Ülkemizin güçsüz olması isteniyor. Oynanan tüm oyunları milletimiz her seferinde bozdu. Bu millet üzerinde çok dua var. Dünyanın farklı yerlerinde ülkemizin bekası için dualar ediliyor. O dualar sayesinde ülkemiz her sıkıntıyı aşıyor. Yeter ki bizler de böyle durumlarda birbirimize sıkı sıkı sarılalım, birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim. Ben tüm vatandaşlarımızın bayramını tebrik ediyorum. Rabbim nice bayramlara ağız tadıyla erişmeyi nasip eylesin.” dedi.

Vali Mustafa Tutulmaz ve Eski Orman ve Su İşleri Bakanın Veysel Eroğlu'na bayram süresince yaptıkları ziyaretlerde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.