EN GÜZEL VAAT İCRAAT


Değerli okurlarım, hali hazırda yeni başlayan eğitim öğretim yılı öncesinde Başkanlığını yürüttüğüm Leman Gebizli Tüm Engellilere Umut Işığı Derneği ve Genel Başkan Yardımcılığını üstlendiğim UTEF Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu adına maddi durumları yetersiz olan, yetim veya öksüz, özellikle geleceğimizin mimarları olan başarılı kız öğrencilerimize eğitim ve öğretim hayatlarında destek olabilmek adına mücadele etmekteyim. 
Bu mücadele de bazen çok mutlu olurken, bazen de üzülüp uykusuz geceler geçirdiğim olmuyor değil. Çevremin de katkısıyla ihtiyaç sahibi kız öğrencileri bulup onlara destek sağlayacak kaynakları ararken yaşadığım şeyler beni bazen üzülmeme sebep oluyor. Öyle ki durumları burs vermeye o kadar da elvermeyen insanlar görüyorum canla başla burslarını vermek için çaba gösteriyorlar.Kimi insanlar biliyorum her şeye maddi değer biçip birçok şeye para öderler bir yemekte 1000 tl hesap öderler fakat iş burs ve hayır işine gelince bir zerre ayırmazlar. Tabi ki hiç kimse burs vermek zorunda değil bu sözlerimden bu anlaşılmasın. Sözüm yardımsever görünen ama işin özünde öyle olmayanlara. İşte düşünüp üzülmeme sebep olan bu tip olaylar.


İnsanı insan yapan özelliklerden biri de merhamet duygusudur. Merhamet duygusu, beraberinde hayırseverliği ve yardımlaşmayı da getirir. Ben elimden geldiğince çevreme ve çevremin çevresine yardımcı olmaya çalışan biriyim. Amacım mensubu olduğum derneklerden ve federasyondan destek alarak gençlerle hayırseverler arasında bir köprü oluşturmak. Köprü kurulduktan sonra ise takipçisi olmak.Hayırseverler ve gençler arasında kurduğum köprüde bursların doğrudan gençlerin banka hesaplarına yatırılmasını sağlıyoruz. Böylece ihtiyacı olan öğrencimize katkıda bulunuyoruz. Öte yandan bir öğrenciye burs vermesi için konuşup anlaştığım biri daha aynı günün ertesi günü olmadan komik şeyleri bahane ederek burstan geri çekilmesi inanın insanın zoruna gidiyor. Oysaki o öğrenciye bursunu ayarladığımı söylediğimde ki mutluluğunu siz değerli okurlarıma izah edemem.Bilindiği üzere hayır ve yardım işleri gönül ile olur gönüllülük ile olur. Gönüllülük ise insanın somut kısmından daha çok soyut kısmını oluşturan bir olgu olduğunu kabul ederek kültürümüzde de büyük önem arz etmektedir. Gönüllü birinin tek beklentisi, gönüllü olduğu konunun iyi bir sonuca ulaştığını görmektir.Görünen o ki gönüllük denen şey insan için sonradan kazanılanın aksine insanın özünde olan ve insanı insan yapan bir duygudur. Paylaşma ve merhamet duygusuyla hareket ederek hep birlikte ışığımızı bu gençlerimize yansıtalım. Başarılı aydınlık bir gelecek için umut ışığı oluşturalım. Unutmayalım en güzel vaat icraattır. Hepinize sağlıklı merhametli güzel günler diliyorum.