Millet Partisi Selahattin Genç Dedi

Millet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında 9

Millet Partisi Selahattin Genç Dedi

Millet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında 9

Millet Partisi Selahattin Genç Dedi
29 Ekim 2017 - 15:48

Millet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında 9. Olağan Kurultay’ını gerçekleştirdi.

Kurultayda tek liste ile gidilen seçimde İl Başkanı Selahattin Genç, yeniden Millet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı seçildi.

Divan üyeliği seçiminin ardından Millet Partisi Tavşanlı İlçe Başkanı Halil Özcan divan başkanı seçildi. Özcan, delegelere gündemi okuyarak, bir konuşma gerçekleştirdi. Özcan, Millet Partisi davasının Yeniden Milli Mücadele davası olduğuna dikkat çekerek, “Bu davaya gönül verenlerin Bilge Lider Aykut Edibali’nin kurduğu Millet Partisine yönelmesi bu ülkenin kurtuluşunun yegane temelidir. Yeniden Milli Mücadele Hareketi bu ülkenin kurtuluşunun yegane adreslerinden birisidir.” Dedi.

Kurultayda söz alan Millet Partisi delegelerinden Himmet Kasal, Barış Aşçıoğlu ve Millet Partisi Sandıklı İlçe Başkanı Ali Özkalp de birer konuşma yaparak ülkenin ve partinin durumunu aktardılar.

Kurultayda açılış konuşmasını ve faaliyet raporunu okuyan İl Başkanı Selahattin Genç, “Partimizin değerli üyeleri değerli Millet Dostları” diyerek konuşmasına başladı.

CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 94. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Genç, konuşmasına şöyle devam etti: Millet Partisi Afyon İ Başkanlığı Olağan Genel Kurul Toplantısının Hayırlı olmasını diler, sevgi ve selamlarımı sunarım.

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 94. Yıldönümü olan ve Kurultay Toplantımızı yaptığımız bu günde Cumhuriyet Bayramımızı kutlar, Cumhuriyetimizin, Devletimizin, Milletimizin payidar kalmasını, Güçlü, ileri ve mutlu bir şekilde devam etmesini Allahtan niyaz ederim.

Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde, Milletin topyekun katılımıyla başlayan Milli Mücadele; 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetin kuruluşu ile Milletimiz egemenliğine kavuşmuştur. Cumhuriyette Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Millet kendi kendisini yönetme yetkisini temsilcileri aracılığıyla kullanır. Demokrasinin vazgeçilmez unsurları olan, Milleti temsil etmek amacıyla kurulan partiler, bunun için kurulmuşlardır.

Partiler, devlet yönetimine talip olmak Devleti millet adına yönetmek için yasalar çerçevesinde kurulmuş meşru teşkilatlardır. Parti programı ve tüzükleri çerçevesinde yapılan tüm faaliyetler de yasal ve meşrudur.

Devlet yönetimi, sınıfların, kişilerin, ailelerin ve bir zümrenin eline bırakılamaz. Dolayısıyla Milletin kendisi, milleti gerçekten temsil edebilecek liyakatte olan ehil ve layık temsilcileri Yönetime, devlet yönetimine talip olmalı ve rahmani siyasete yönelmelidir, söz sahibi olmalıdır.

İşte Millet Partisi bunun için kurulmuş bir partidir. Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali ve Onun dava arkadaşları, bunun için yola çıkmışlardır. 1967’lerde milli kadroları yetiştirmek ve milleti Millet iktidarı için teşkilatlandırmak gayesiyle Yeniden Milli Mücadele teşkilatını kurmuştur. Bilge Lider Aykut Edibali, binlerce insan yetiştirmiş Türkiye eğitim, sosyal, kültürel, siyasal ve ekonomik hayatına büyük katkıları olmuştur.

1984’lerde bu hareket parti haline gelmiş, Islahatçı Demokrasi Partisi kurulmuş ve Millet Partisi olarak Türkiye Siyasal hayatında devam etmektedir. Millet Partisi kadroları, millete rehberlik edebilecek Milletin ve Türkiye Cumhuriyetinin maddi ve manevi problemlerine, sosyal, siyasal, ahlaki ve ekonomik sorunlarına çözüm yolu bulabilecek ehliyet ve liyakatte olan kadrolardır.

Millet Partisinin Misyonu Türk Toplum ve insanını; şerefli mazisi engin tarih ve kültür birikimi Yüce Manevi değerlerine layık, güçlü-ileri ve mutlu bir hayat seviyesine yükseltmek ve Muhteşem Türkiye’yi inşa etmektir.

Milet partisi kadroları, Yeniden Milli Mücadelenin gerekliliğine inanmış Milletle beraber. Milletin iktidarına talip olmuştur.

Değerli Millet Partililer, Millet dostları, sevgili arkadaşlar çok çalışmalıyız, milletimizi içten ve dıştan gelecek her türlü tehlikelere karşı, millet düşmanlarının planlarına ve hain işbirlikçilerine karşı uyarmalıyız, Milleti Milli bir Mücadelenin gerekliliğine inandırmalı, Milet partisini güçlendirmeliyiz. “

Konuşmaların ardından yönetim kurulu üyeleri, disiplin kurulu üyeleri, il başkanlığı seçimi ve büyük kongre delegelerinin seçimi yapıldı.

YÖNETİM KURULU ŞÖYLE OLUŞTU

Yönetim Kurulu Asil

Himmet KASAL

İsmail GÜN

İsmail KOÇAK

Ömer SARIGÜL

Fatma SARIKURT

Aykut ŞANLI

Yönetim Kurulu Yedek

Mehmet Emin TÜRK

Mehmet ÇINAR

Dündar İÇYEL

Yaşar ÖZKAYGI

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri

Hasan AKÇAY

Sedat YILDIRIM

Necati ŞANLI

Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri

İbrahim AYAN

Nurettin SAÇAN

Büyük Kongre Delegeleri

1 - Selahattin GENÇ 8 - Hasan AKÇAY

2 - Himmet KASAL 9 - Ali ÖZKALP

3 - Necati ŞANLI 10 - Mehmet KUM

4 - İsmail KOÇAK 11 - Kamil ALP

5 - İsmail GÜN 12 - İbrahim AYAN

6 - Ömer SARIGÜL 13 - Mehmet Emin TÜRK

7 - Abdullah KİRAZ 14 - Mehmet ÇINAR

15 - Fatma SARIKURT