Psikolog Eğitim Uzmanı özkan şenol Dinar'da

Dinar Kaymakamlığımızın desteğiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen  “Çocuğunuzun - Ailenizin Ve Kendinizin Farkında Mısınız?” Anne - Baba Okulu Semineri İlçemizde okuy

Psikolog Eğitim Uzmanı özkan şenol Dinar'da

Dinar Kaymakamlığımızın desteğiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen  “Çocuğunuzun - Ailenizin Ve Kendinizin Farkında Mısınız?” Anne - Baba Okulu Semineri İlçemizde okuy

Psikolog Eğitim Uzmanı özkan şenol Dinar'da
10 Mayıs 2018 - 17:47

Dinar Kaymakamlığımızın desteğiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen  “Çocuğunuzun - Ailenizin Ve Kendinizin Farkında Mısınız?” Anne - Baba Okulu Semineri İlçemizde okuyan ortaokul 7.8.sınıf, lise 11.12.sınıf  öğrencilerine , ilçemizde görev yapan öğretmen ve idarecilere ve öğrenci velilerine yönelik olarak dört seans olarak düzenlendi.


 

Park Ala konferans salonunda yapılan seminer  Uzman Psikolog & Eğitim Uzmanı Özkan Şenol tarafından verildi.


Seminere katılan Ortaokul ve Lise öğrencilerine sınav kaygısı ve çözüm yolları, verimli ders çalışma yöntemleri, ailenin önemi, öğretmenlere, büyüklere, saygı, gelecek hedeflerin belirlenmesi, sosyal medyanın zaraları, cep telefonlarının öğrenci üzerindeki olumsuz etkileri, sınıf içerisindeki öğrenci davranışları, değerlerimiz, arkadaşları ile uyum konularına değinildi.


 

Öğretmenlere ve idarecilere yapılan seminerde ise; Çoklu Zeka kuramı detaylı olarak anlatıldı. Öğretmenlerin sınıf içindeki tutum ve davranışları, öğretmenlerin özverili, gayretli, uyumlu çalışmaları, bir birlerine olan saygısı, sınıf yönetimi vs konularına değinildi.


 

Akşam Şehit Şükrü BAYRAKCI Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda velilere yönelik gerçekleştirilen seminerde ise
çocuğun gelişim dönemleri ve özellikleri, çocuğun ruh sağlığı ve ruh sağlığının korunması, okul ve ders problemleri – çözüm yöntemleri , çocuklardaki ruhsal problemlerle baş edebilme, çocuklarda görülen uyum ve davranış bozuklukları , dikkat eksikliği, ders ve motivasyon sorunları konuları anlatıldı.


 

Öğrencilerimiz, Öğretmenlerimiz ve velilerimiz  verilen seminerden çok memnun kaldıklarını ifade ettiler. Yoğun talep olması üzerine 13 Mayıs 2018 tarihinde Pazar günü saat 20.30’ da Şehit Şükrü Bayrakcı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda Velilere yönelik olarak seminer verilmesi kararlaştırıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan TAHTAOĞLU katkılarından dolayı İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa Şahin başta olmak üzere,  ilçemize gelerek öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize eğitim konularında yaptığı yararlı bilgilendirmelerden dolayı Sayın Uzman Psikolog & Eğitim Uzmanı Özkan Şenol’ a teşekkür ediyorum, şükranlarımı arz ediyorum.dedi. Ayrıca seminer düzenlenmesinde salonu hizmetimize sunan “Park Ala “ yönetimine teşekkürlerini belirtti.