ABİM MEHMET ZEYBEK..

ABİM MEHMET ZEYBEK..

ABİM MEHMET ZEYBEK..
03 Temmuz 2020 - 23:11

Evet yazımın başlığını "abim Mehmet Zeybek" diye attım. Nedenine gelince; Mehmet Zeybek Siyasi hayatı boyunca her insanın abisi oldu. Siyasi çıkarlar ve menfaatler gereği cepe alınan insan konumunda olsada, Dik duruşu ve asaleti, karakteri ile Ak Camianın Ak Neferiydi. 
Sebebini söylemedi ama her ne kadar tüm Ak Parti camiasında dikta ilan edilmiş, Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan tarafından Afyon Belediye Başkanlığına aday gösterilmişti. Aslında Cumhurbaşkanımızın bir kırgınlığı ve dargınlığıda vardı. Reisin Afyon programında hiç kimsenin duymadığını duydum. Aslında kimsenin bilmediği bir şey biliyordum.!, Mehmet Zeybek'in üzülmemesi için bunu hiç bir zaman dile getirmedim.
Çünkü Mehmet Zeybek delikanlı ve dürüst insandı. Asla hak yemez, adam kayırmaz, Allah'a hesap vermekten korkan, beş vakit namazını kılan, dürüst bir siyasetçiydi. Peki ne oldu da Mehmet Zeybek ona düşman olan, onun hakkında Cumhurbaşkanımızı yanlış bilgilendiren insanlar için Dürüstlüğü ve doğruluğu elden bıraktı. Ortada bir yanlış vardı.!! Eski yönetim ve Yüntaş'ın çok büyük zarara uğratıldığı, kendisine uygulanan bir ambargo, sosyal medya hesaplarından çınlayan sesler, Yüntaş'ın yeni Genel Müdürü tarafından beyan edilen bilgiler. Peki O kadar dürüst olarak bildiğimiz Mehmet Zeybek; Hatta Gaziantep Belediye Başkanı Eski Bakan için korkusuzca ettiği sözler, Eski Milletvekili Halil Ürün ile yaşadıkları ve esirgemediği sözler??, şimdi ne olduda Yüntaş konusunda Mehmet Zeybek'i geri adım attırdılar. Korkusuz, dürüst, delikanlı Mehmet Abim nereye gitmişti?, uğruna savaştığım, Mehmet Zeybek'e laf söylüyecek adam karşısında beni bulur dediğim, hiç bir menfaat ve çıkar gözetmeden destek verdiğim  Mehmet abim nereye gitmişti??. Evimde çalışma masamda duran, Mehmet Zeybek abimin resmi ile her gün gurur duyduğum abim nereye gitmişti. Öncelikle konu ile ilgili olarak mütevazi bir şekilde abim olarak gördüğüm Mehmet Zeybek'i ziyarete gittim. Durumu anlattım ve bana Yeni Genel Müdürü Selim Arıcının konu ile ilgili beyanat vereceğini söyledi. Evet Mehmet Zeybek ne derse yapar dedik. Bekledim ve Selim Arıcıya  telefon açıp konudan bahsettim. Selim Arıcı önce salladı ve sonrası ise ondan beklediğim şeyi yaptı telefonlara cevap vermedi. Sonrasında tekrar Mehmet abimi aradım ve bunu başka şekilde halledelim dedi. Evet ben Mehmet Abime elimde ses kaydı olduğunu zaten her şekilde ispat edeceğimi söyledim. Ben ömrü hayatımda ilk defa bir insan için yanılmıştım. Nerdeydi benim Mehmet Zeybek abim, O bir belediye başkanı ben ise bir basın mensubu idim, bana açıklama yapması gerekiyordu. Şimdi Mehmet ZEYBEK abime Allah rızası için soruyorumeski Mehmet Zeybek abim nereye gitti, yerini bilen, gören, duyan, bir insan varsa Allah rızası için ben Mehmet Zeybek abimi bulmak istiyorum. Tüm Afyonkarahisarlılar gören olursa bana bildirsin, yoksa ilerleyen günlerde Afyon Belediyesi İlan Reklam Servisine müracatım olacak.
Şimiden saygılar Allaha Emanet olun...

YORUMLAR

  • 0 Yorum