Bakan Yardımcısı Sinan Aksu İnceleme Ve Denetimlerde Bulundu..

Gençlik ve Spor Bakan Yrd

Bakan Yardımcısı Sinan Aksu İnceleme Ve Denetimlerde Bulundu..

Gençlik ve Spor Bakan Yrd

Bakan Yardımcısı Sinan Aksu İnceleme Ve Denetimlerde Bulundu..
07 Mart 2019 - 01:32

Gençlik ve Spor Bakan Yrd. Sinan AKSU 05 Mart 2019 Salı günü Spor Genel Müdür Yrd. Murat KOCAKAYA ile birlikte Afyonkarahisar’da bulunan spor tesisleri, gençlik merkezleri ve Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlarda inceleme ve denetimlerde bulundu.

 

Spor Kompleksine gelen Sinan Aksu ve beraberindeki heyeti,  Afyonkarahisar İl Müdürü Nurullah PERVANELİ ile Şube Müdürleri, Yurt Müdürleri ve İdari Personeller karşıladı. Tüm personelin katılımıyla toplantı yapan Sayın Sinan AKSU, Gençlik ve Spor Bakanlığının, Spor İl Müdürlükleri, Gençlik Merkezleri ile Kredi ve Yurtlar Kurumunu bünyesinde toplamakla illerde Meb’den sonra 2. Büyük Bakanlık haline geldiğini söyledi. “Hizmetlerimizden yararlanan öğrencilerin memnuniyeti bizim öncelikli görevimizdir.” dedi.

 

Toplantıdan sonra Spor kompleksinde bulunan tesislerde incelemelerde bulunan Sinan Aksu, ilave yatırımlar için söz verdi. Sinan Aksu, Sporcu Eğitim Merkezinde ve Türkiye Olimpiyata Hazırlık Merkezinde kalan öğrencileri ziyaret etti. Antrenörleriyle ve Amatör Spor Klupleri temsilcisi ile görüştü. Genç Sporcuların uluslararası alandaki en değerli yatırımlarımız olduğunu ve bizler için çok kıymetli olduklarını söyledi.

 

Sinan Aksu ve beraberindeki heyet, Gsb İl Müdürü Nurullah Pervaneli ile birlikte yeni yapılan Veysel Eroğlu Spor Kompleksini gezdi. Komplekste bulunan Afyonkarahisar Gençlik Merkezinde öğrencilerle görüştü. Daha sonra Karahisar Gençlik Merkezine geçerek, yapılan etkinlikler ve faaliyetler hakkında bilgi aldı. Sayın Aksu Karahisar Gençlik Merkezinde Yeşilay Derneğinin oluşturduğu Yeşil oda da çalışanları ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Burada yaptığı konuşmada gençlerimize sahip çıkmamız gerektiğini hatırlatarak gençlerimizi spora teşvik etmemiz gerektiğini belirtti . Sinan Aksu’nun Afyon’da olduğunu duyan, çocukları diğer illerde okuyan ve KYK yurtlarında kalan Afyonlu velilerle biraraya gelen Bakan Yardımcısı, her öğrencinin bize emanet olduğunu, gözlerinin arkada kalmamasını söyledi.

 

KYK’ya bağlı Prof.Dr. Remzi Kaya, Safiye Sultan, Çiğiltepe ve Mahfiruz Hatice Sultan yurtlarını da denetleyen Sinan Aksu, öğrencilerin istek ve önerilerini dinledi. Akşam çorbasını öğrencilerle içerek, yurtların kalitesini her geçen gün arttırmak istediklerini söyledi.

Spor takımları ve antrenörlerle de biraraya gelen Sinan Aksu’yu KYK okçuluk takımı özel kıyafetleriyle karşıladı. Engelli sporcularla yakından ilgilenen Sayın Sinan Aksu’nun ziyareti, personellere çalışmaları ve gayretleri için teşekkür edip, öğrencileri emanet etmesiyle sona erdi.