Başkan Saffet Acar'dan öğretmenler Gününe özel Program

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Belediye Başkanı Saffet Acar tarafından ilçede görevli ve emekli olmuş öğretmenlere akşam yemeği verildi

Başkan Saffet Acar'dan öğretmenler Gününe özel Program

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Belediye Başkanı Saffet Acar tarafından ilçede görevli ve emekli olmuş öğretmenlere akşam yemeği verildi

Başkan Saffet Acar'dan öğretmenler Gününe özel Program
24 Kasım 2018 - 22:43

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Belediye Başkanı Saffet Acar tarafından ilçede görevli ve emekli olmuş öğretmenlere akşam yemeği verildi.

 

 

Belediye zabıta ekipleri ve personelleri tarafından kapıda çiçeklerle karşılanan öğretmenlere günlerine özel porselen bardak hediye edildi.

 

 

Öğretmenler tarafından çok yoğun bir katılımın gerçekleştiği programda, Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Yıldırım Aktaş tarafından Türk Sanat Müziğinin (TSM) en önemli eserleri seslendirildi.

 

 

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, gelecekte söz sahibi olacak olan gençlerin yetişmelerinde, en iyi eğitim ve öğretimi almalarında çok büyük emekleri olan öğretmenlerin gününü canı gönülden kutladığını belirterek şunları söyledi, "Çok saygı değer öğretmenlerimiz, bizleri en iyi şekilde yetiştiren, ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak olanları en iyi şekilde eğitenler olarak sizleri sadece 24 Kasım'da değil 365 gün de hatırlamalıyız. Bu gün burada bu çok özel günde bir araya geldik. Eğitime desteğimiz sonsuzdur. Siz öğretmenlerim her zaman arkasındayım, yanındayım, hizmetindeyim" dedi.

 

 

İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya ise, bütün öğretmenlerin günlerini kutladığını, belirterek şunları söyledi. Kapankaya, “ Bu gün kendileri için toplandığımız çok değerli öğretmenlerimiz onların kıymetli yakınları hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Ülkemizin geleceğinin kurulmasında çok büyük rolleri var. Her öğretmenimizin öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmek gibi bir ödevi var bunun için gayret sarfediyorlar bu Cumhuriyet tarihimizce böyle olmuş. Öğretmenlerimiz bu ülkenin okuma yazma oranı yüzde üçlerde yüzde beşlerde iken bu gün yüzde doksan beşlerde yüzde doksan dokuzlarda sadece rakamsal olarak bunu verdiğimiz zaman bile öğretmenlerimizin öğrencilerimizi nereden nereye getirdiğini görüyoruz. Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygı, sevgi, rahmetle anıyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlık sıhhat diliyorum. Çalışan öğretmenlerimize de başarılar diliyorum.”dedi

 

 

Günün anlam ve önemini binayen şiir okuyan emekli öğretmen Mustafa Özçay davetlilerden yoğun alkış aldı. Yine bu özel gün için Atatürk'ün sözlerini hatırlatan ve öğretmeni ile birlikte hazırlamış olduğu şiirini okuyan emekli öğretmen Dede Cihan şiirinin sonunda Kaymakam Selami Kapankaya'ya ve Belediye Başkanı Saffet Acar'a Türk Bayrağı ve üzerinde Atatürk resmi bulunan birer defter hediye etti.

 

 

Birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleşen 24 Kasım Öğretmenler günü özel programı Başkan Saffet Acar'ın Türk Sanat Müziğinden bazı eserler seslendirmesiyle devam etti.

Programında sonunda ise öğretmenler Dinar Belediyesine, personellerine ve Belediye Başkanı Saffet Acar'a teşekkürlerini iletti.