Reklam

Dinar'da Muhtarlar Günü Kutlandı

Dinar ilçesinde Muhtarlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Dinar'da Muhtarlar Günü Kutlandı

Dinar ilçesinde Muhtarlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

 Dinar'da Muhtarlar Günü Kutlandı
21 Ekim 2019 - 15:13
Reklam
Reklam

Dinar ilçesinde Muhtarlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi.


Dinar Hükümet Konağı önünde Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlamaları, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla devam etti.

 

Çelenk koyma merasiminde sunuculuğunu Ilıca Mahallesi muhtarı Mehmet Yılmaz üslenirken günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Muhtarlar Derneği Başkanı İstasyon Mahallesi Muhtarı Mehmet Gürpınar, ‘Muhtarlık müessesesi ilk olarak Osmanlı Padişahı ikinci Mahmut döneminde 19 Ekim 1829 günü faaliyetlerine başlamıştır. Yıllardır da hizmet makamı olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Muhtarlarımız yerel demokrasinin örneğini temsil etmektedir. Bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumları ile ilişkilerinde aracı bir rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir. Seçimle göreve gelen muhtarlarımız vatandaşlarımızın kendilerine inanması ile göreve gelmektedir. Vatandaşlarımıza göre en makbul muhtar ise kendilerine ve mahallelerine en iyi hizmet muhtardır. Amacımız mahallerimizde ki halkımıza hizmet etmektir. Bu vesileyle tüm muhtarlarımızın  19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmayan siz saygı değer misafirlerimize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.’diye konuştu.

 

Törene, İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Nihat Sarı, İlçe Jandarma Komutanı j. Yüzbaşı Necip Kacar, İlçe Emniyet Müdürü Özgür Taşkın, MHP İlçe Başkanı Mustafa Karahan, İYİ Parti ilçe Başkanı Oktay Sayın, daire amirleri ve muhtarlar katıldı.

 

Muhtarlar törenin ardından Kaymakam Selami Kapankaya'yı Kaymakamlık toplantı salonunda, Belediye Başkanı Nihat Sarı’yı da Belediye meclis toplantı salonunda ziyaret etti.

 

Ziyarette Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Gürpınar tüm muhtarlar adına Suçıkan amblemli plaketi hem Kaymakam Selami Kapankaya’ya hem de Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya takdim etti. Kaymakam Kapankaya ve Belediye Başkanı Sarı muhtarların günlerini kutladı.

 

Ziyaretlerin ardından öğle vakti tüm aziz şehitler ruhlarına  merkez Ulu Camiinde Muhtarlar Derneği tarafından Mevlid-i Şerif okutuldu ve tüm Dinar halkına lokma tatlısı ikram edildi.

Program toplu fotoğraflar ile son buldu.

Kaynak Dinar Gündem 

Tahsin Baytar


YORUMLAR

  • 0 Yorum