Eğitim Bir-sen Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube yıl sonu Şube Divan Kurulu Toplantısı gerçekleştirdi

Eğitim Bir-sen Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube yıl sonu Şube Divan Kurulu Toplantısı gerçekleştirdi

Eğitim Bir-sen Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
28 Haziran 2018 - 03:01

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube yıl sonu Şube Divan Kurulu Toplantısı gerçekleştirdi.

 

Şube yönetim kurulu, ilçe başkanları ve yönetim kurulları, disiplin ve denetleme kurulu üyeleri, kadınlar

komisyonu başkan ve üyelerinin katıldığı toplantıda 2018 mutabakat metni, yıl içinde yapılan faaliyetler ve kongre süreci değerlendirildi.

 

 

Şube Başkanı Abdullah ÇELİK, yıl içerisinde yapılan faaliyetler, tüm ilçelerde açık ara yetkili olan teşkilat mensuplarına teşekkür etti. Ayrıca teşkilat başkanlarına hediyeleri Şube Başkanı Abdullah ÇELİK tarafından takdim edildi.

 

 

Birlik beraberliğin önemine dikkat çeken Abdullah ÇELİK, başarılarının altında en önemli etkenin birlikte hareket eden, kardeşlik ruhuna sahip bir teşkilat olduğunu belirtti.

 

 

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube’nin kongre sürecine girmiş olması da Divan Kurulu’nun bir diğer gündem maddesiydi. Katılımcıların söz alarak fikirlerini beyan etmesinden sonra teşkilatın kararı Şube Başkanı Abdullah ÇELİK tarafından beyan edildi. ÇELİK; “Tüm ilçe yönetimlerimiz, il yönetimimiz, Denetleme ve Disiplin kurulu asil ve yedek üyelerimiz, Kadınlar komisyonumuz ve tüm katılımcıların oy birliği ile Şube Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Arslan’ı şube başkanlığına aday göstermişlerdir. Rabbim birlik ve dirliğimizi daim eylesin. Birlik ve dirliğimizi bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. Bilgi, tecrübe, samimiyet, tevazu vb. pek çok güzel hasletleri donanmış olan Mustafa Arslan kardeşimizin tevdi edilen görevi en iyi şekilde icra edeceğine yürekten inanıyoruz. Rabbim Hayırlı Eylesin.” dedi.

 

 

Toplantının sonunda söz alan Şube Başkan Vekili Mustafa ARSLAN; “Önümüzde yeni yol haritamızı birlikte çizeceğimiz bir kongre sürecimiz var. Teşkilatımızın ortak kararı, kararlılığı ve ittifakı neticesinde; ahde vefa duygusuyla, sendikamıza emek veren büyüklerimizin tecrübesi ve davaya gönül veren genç kardeşlerimizin enerjilerini birleştirmek için bugün, burada, birlikte yeniden Bismillah diyoruz.

 

 

Teşkilatımızın bugün, ortak kararı, kararlılığı ve ittifakı ile omuzlarımıza yüklediği mesuliyetimizin ve yükümüzün ağırlığının idrakindeyiz. Aydınlık yarınlarımızı beraber inşa edeceğimiz yeni dönemde dava arkadaşlarımız olan sizlerle, her zorluğu birlikte aşacağımıza olan inancımız tamdır. Büyüklerimizin tecrübesi, genç kardeşlerimizin enerjisi, istişare esaslı hareket ve Allah için olan kardeşliğimiz yolcuğumuz boyunca hareketimizin esası olacaktır.

 

 

Güveninize, muhabbetinize, teveccühünüze en kalbi duygularla teşekkür ediyorum. Rabbim adımlarımızı bereketlendirsin, ahdimiz ve kardeşliğimiz üzere ayaklarımızı sabit kılsın. Allah yâr ve yardımcımız olsun..” dedi.