Genel Başkan özerkan'ın Mesajı..

Değerli hemşehrilerim; Başkentte Afyonkarahisar adlı haber bültenimizin bu sayısında da sizlere sağlıkla yazabilmenin sevincini yaşıyorum

Genel Başkan özerkan'ın Mesajı..

Değerli hemşehrilerim; Başkentte Afyonkarahisar adlı haber bültenimizin bu sayısında da sizlere sağlıkla yazabilmenin sevincini yaşıyorum

Genel Başkan özerkan'ın Mesajı..
03 Haziran 2019 - 17:02

Değerli hemşehrilerim; Başkentte Afyonkarahisar adlı haber bültenimizin bu sayısında da sizlere sağlıkla yazabilmenin sevincini yaşıyorum. Diliyorum ki bu satırları okurken sizlerde sağlık ve huzur içerisinde olasınız. Siz değerli hemşehrilerimizle 31 Mart 2019 tarihinde ülkemizde yapılan yerel seçimlerden sonra bu ilk buluşlmamız.

 

 

Bu seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Bildiğiniz gibi bizim için her şeyden önce Afyonkarahisar geliyor. Doğup büyüdüğümüz, sevip sevildiğimiz, ülkemizin varoluşunun temelini oluşturan, cumhuriyetimizin kazanıldığı topraklar olan Afyonkarahisar. Yerel seçimlerde Afyonkarahisarımız’da da seçimler kıran kırana geçti. Üç değerli adayın projeleriyle günlerce kapı kapı dolaşarak yaptıkları propagandalar sonucunda, cumhur ittifakının adayı olan ve geçmişte ilimizde Adalet ve Kalkınma Partisi il Başkanlığı da yapmış olan Mehmet Zeybek Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin gösterdiği teveccühle belediye baflkanlığı makamının yeni sahibi oldu.

 

 

Bu satırlar aracılığı ile yeni belediye başkanımıza hayırlı olsun dileklerimizi gönderirken, on yıl gibi uzun bir süre Afyonkarahisarımız’a belediye başkanı olarak başarıyla hizmet eden ve bundan sonra da il Genel Meclisi Başkanı olarak hizmet edecek olan Burhanettin Çoban’a da teşekkürlerimizi gönderiyoruz ve yeni görevinin ilimize yeni ve güzel hizmetler yapmaya vesile olmasını diliyoruz. Bununla birlikte Afyonkarahisarımızın ilçelerinde de yeni seçilen belediye başkanlarımız göreve başladılar. Buradan hem yeni seçilen hem de bir önceki dönemdeki hizmetlerinin devamı niteliğinde yeniden seçilen başkanlarımıza da başarılar diliyor, Allah yardımcıları olsun diyoruz. Evet değerli hemşehrilerim; bizler doğduğumuz, büyüdüğümüz ve atalarımızın ebedi istirahatgahı olan toprakları bize emanet edilmiş ve sonuna kadar sahip çıkacağımız, asla vazgeçemeyeceğimiz topraklar olarak görüyoruz.

 

 

Kuşkusuz hep de öyle olacak. Ancak bugün yaşamımızı sürdürdüğümüz başkentte neler yapıyoruz? isterseniz bir iki paragrafta da bunlardan bahsedelim. Değerli hemşehrilerim; yerel seçimlerde başkentte de bir Afyonkarahisarlı hemşehrimiz olan ve her platformda Afyonkarahisarlı olmasıyla gururlanan Sayın Fethi Yaflar, üçüncü kez olmak üzere yeniden Yenimahalle Belediye Başkanlığı’na seçildi. Kendisinin Ankara’nın en büyük metropolünde Egemizi ve Afyonkarahisarımızı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en iyi şkilde temsil edeceğine yürekten inanıyoruz. Hayırlı olsun diyor, başarı dileklerimizi gönderiyoruz.

 

 

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu azaptan kurtuluş olan onbir ayın sultanı Ramazan-ı şerif’in son günlerini idrak ederken, hep birlikte tüm inananlar olarak güzel iftar sofralarında bulunduk. Biz de Afyonkarahisar ve ilçeleri Dayanışma Derneği olarak Yenimahalle Belediyesi ilkadım Salonu’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da binin üzerinde hemşehrimizle biraraya geldik. Egem Platformu olarak düzenlediğimiz bu programda; Sandıklılılar Vakfı, Bolvadinliler Vakfı ve Kırıkkale Afyonkarahisarlılar Platformunun da katılımıyla uzun süredir birbirini görememiş olan hemflehrilerimizin birarayaya gelerek hasret gidermelerine ve hoş sohbetlerine vesile olduk.

 

 

Siyasetteki yoğun gündem nedeniyle iftar programına Afyonkarahisar milletvekillerimizden katılan olmazken CHP Grup Başkan Vekili Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'ın dışında, Afyonkarahisar'ın önceki dönem milletvekillerinden Müjdat Kayayerli, Halil Ürün, Halil Ünlütepe, Mahmut Koçak, il Genel Meclisi üyesi Hasan Akyalçın, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tarlacı, Tarım ve Orman Bakanlığı Sosyal işler Daire Başkanı Ünal Kaya, Halkbank eski genel müdürü Ahmet Ertuğrul, Ziraat Bankası genel müdür başdanışmanı Ali Kılıç, kardiyolog Prof. Dr. Mustafa Özkan, çocuk hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Ergin Çiftçi ile Afyonkarahisarlı işadamlarımızdan ibrahim Alimoğlu, şükrü Koçoğlu ve yıllarını Afyonkarahisar sevdası ile geçirmiş olan Emekli Albay Ahmet Bilginsoy göze çarpan katılımcılar oldular.

 

 

Buradan Yenimahalle Belediye Başkanı’mıza bu iftar programıyla bizlere kapılarını açtığı ve misafirperverliği için bir kez daha çok teşekkür ediyor, hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Kıymetli hemşehrilerim; bu duygu ve düşüncelerle Ramazan-ı şerif’inizi tebrik ediyorum. Mübarek Kadir Gecenizi ve bu mukaddes günleri taçlandıran Ramazan Bayramı’nızı da şimdiden kutluyorum. Saygı ve muhabbetle, Allah cümlemizi yılına kedersiz, sağlıkla eriştirsin inşallah.