Kanlıca Toki'de ısınma Faturası Krizi Büyüyor..!!

Kanlıca Mahallesi'nde yer alan Zafer Toplu Konutları'nda yaşanan ısınma(yakıt) bedeli krizi büyüyor

Kanlıca Toki'de ısınma Faturası Krizi Büyüyor..!!

Kanlıca Mahallesi'nde yer alan Zafer Toplu Konutları'nda yaşanan ısınma(yakıt) bedeli krizi büyüyor

Kanlıca Toki'de ısınma Faturası Krizi Büyüyor..!!
10 Ocak 2019 - 00:52

Kanlıca Mahallesi'nde yer alan Zafer Toplu Konutları'nda yaşanan ısınma(yakıt) bedeli krizi büyüyor.

 

Geçtiğimiz Ekim ayında yanmaya başlayan merkezi ısınma sistemi, yönetim ve müteahhit firmanın sorunları çözememesi yüzünden tam anlamıyla çalışmıyor. Faturalardan dert yanan vatandaş, konuyu siyasete ve yargıya taşımaya hazırlanıyor.

 

Müteahhit firma topu Site yönetimine atarken, site yönetimi de kimi sayaçların çalışmaması bahanesini öne sürüyor.

 

Sosyal medya ve watsapp gruplarında da vatandaşlar yakıt bedeli adaletsizliğinden dert yanıyor. Sorunun müteahhit firmadan mı yoksa yönetim eksikliğinden mi kaynaklanıyor diye soran vatandaşlar şunları söyledi:

 

KONUT SAKİNLERİNİN WHATSHAPP KONUŞMALARI;

 

"---Arkadaslar  biz bosuna  konusuyoruz bizlere kimse care bulmaz bu yonetim anca kendi cebimize zarar konusur konusur    zararlar cebe nasi bi care bulabiliriz neyapabilir inanin evin akmasi dogalgazin ara ara kesilmesi lavobalrin tikanmasi simdide faturalirin yuksek gelmesi bakalim her dertler yeni yeni gelince ancak canimiz yaniyo peki bu yonetimin umrundami.

---Faturalar katlanarak artıyor 3.Fatura 600 tl den aşağı gelmeyecek bu gidişle.hani merkezi de 300 tl den fazla gelmiyordu.herkesin faturası birbirine yakın olacaktı.?

---163 tl adam dairede oturuyor ADAMINA GÖREMİ YAZILIYOR BU

---C3.08 blokta 4 boş daire var ama 7 tane var DİYORLAR sabit fiyat GELİYOR adamlara

---Sizin düşündüğünüz gibi selcuğa dedim sen düsürmeseydin dereceyi sana bu ay 1000 tl gibi yansırdı dedi. Napicaz anlam veremedim. Derceleri 2 ile 3 arasi ayarladim şimdi bakalim obür ay ne olacak.

---Dereceyi düşür fatura yükselsin dereceyi yükselt faturan düşsün  sistem bu galiba bizmi bilmiyoruz galiba

---Gecen ay 4.ile 5 arası ayarladım petekleri 320 tl geldi..ÇOK GELDI DIYE DERECELERİ DÜŞRDÜM

Bu ay 2.3 arası petekler hicte oynamadık 620 tl  GELDI..NASIL ACIKLANIR BU OLAY ??????

---Selçuk bey ile daha önceki görüşmemde payölçerler ile ilgili daha ID kodunu vermeyenler var demişti, ama cihaz yakılan tutarı hafızasına alıyor 2.fatura da kıyas yada 15derece kuralına göre gelir Allahın izniyle 3.faturada normale dönecek demişti. Yani benim anladığım siz 1. Faturada 10 birim yaktınız ama 13 birim fatura geldi 2.faturada yine 10 birim yaktınız 15 birim fatura geldi 3.fatura da yine 10 birim yaktınız sistem normale döndüğü için 3.faturanız 2 birim gelecek ve toplamda 30 birim ücret ödemiş olacağız

 

Benim anladığım bu payölçerler kullanılan birimi hafızaya alıyor sadece sisteme atamıyor

---Pay ölçer takılı olmayan dairelere geçen ay 80 TL civarı geldi bize 200 bu ay da 360 TL geldi hala pay ölçeri takılı olmayan daireler var onların faturaları da bize kesiliyor heralde.

---Bugün selçuk beye söyledim  yakarsan gelir diyor tamam da faturalar düzensiz geliyor onu anlamıyor herkes de aynı sorunu yaşıyor çözüm bulacağına başından sağıyor

---Gelen fatura 14bin kusur ya bunu daire başı olarak bölsen 14155/60=235.91 yapıyor nasıl bı saçmalıktır bu faturalandırma sistemi

---11 daire 414.02 krş geri kalan geri kalan 141.01 yani bence bu bölünme işi hak hukuk gözetmeden yapılıyor allah bildigi gibi yapsın ben hakkımı helal etmiyorum haram olsun"

HABER:  AHMET UÇMAK ( A HABER AJANS )