Mehmet Parsak'ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı

Mehmet Parsak'ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı

Mehmet Parsak'ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
13 Mart 2018 - 16:34

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

 

İnsanı yaşatmak için çaba harcıyorlar

Tıp sektöründe görev alan insanların kutsal bir görev ifa ettiklerini söyleyen Parsak, “14 Mart 1827 tarihinde Tıbbiye-i Şahane Mektebinin kuruluşu nedeniyle 1937 yılından bu yana Tıp Bayramı olarak kutlanan 14 Mart’ta, bilim ve teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediği, tıp alanında her gün kaydedilen yeni gelişmelerin ışığında insanları sağlıklarına kavuşturmak için mücadele veren tüm sağlık çalışanlarımızı kutluyoruz. Onların insanı yaşatmak için verdiği mücadele herkese örnek olmalıdır” dedi.

14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, insanı yaşatmanın, sağlığına yeniden kavuşturmanın çabası içinde olan sağlık çalışanlarının zor ama kutsal bir görev yürüttüklerini ifade etti.

 

Parsak mesajında şu görüşlere yer verdi:

“İnsanların kaliteli, mutlu bir yaşam sürmelerinin ana koşulu sağlıklı bireyler olmalarından geçmektedir. Bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler, eğitimin artmasına, üretimin güçlenmesine, ülkenin kalkınmasına dolayısıyla toplumsal refahın artmasına önemli katkı sunarlar. İnsan sağlığının korunması, sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması adına her koşulda görev yapan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çabanın değeri ölçüsüzdür.

Sağlık hizmeti sunumunun başarılı olması açısından hem hasta memnuniyeti hem de hekim memnuniyeti büyük önem taşımaktadır. İki kesimden birisinde memnuniyetsizlik ortaya çıktığında bu durumdan hizmet zarar görmekte bu da hem hekime hem de vatandaşa olumsuz yönde yansımaktadır. Bu nedenle, hazırlanan yasalar verimi ve kaliteyi artıracak şekilde hazırlanmalıdır.

Sağlıklı bir yaşam her insanın temel hakkıdır. Sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılması ve toplum sağlığının güvence altına alınması sosyal devlet anlayışının gereği olarak belirlenmiştir. Bu bakımdan ülkemizde de sağlık alanında ciddi çalışmalar yapılmaktadır.

Sağlık hizmetlerinin arzu edilen en üst seviyeye getirilmesi, sağlığımızın korunarak, toplumsal mutluluk ve refahın sağlanması için hekimlerimiz ile diğer sağlık personelimizin, bu görevlerini yerine getirirken gösterdikleri gayret, fedakârlık ve özveri herkes tarafından bilinmektedir.

Ancak gece gündüz, soğuk sıcak demeden şartlar ne olursa olsun fert ve toplumun sağlığını korumak, insanların mutluluğunu sağlamak, herkesin derdine çare olmak için koşan hekimlerimiz ve diğer sağlık çalışanlarımız bu kutsal görevi büyük bir özveri ve meslek aşkıyla yerine getirirken hak etmedikleri bazı olumsuz davranışlara ve şiddete maruz kalmaktadırlar.

‘’Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’' sözleriyle Gazi M. Kemal Atatürk'ün sevgi, güven ve takdirini kazanmış kutsal, saygın ve onurlu bu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren, insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve halkımıza daha sağlıklı bir hayat sağlamak için bütün engellemelere ve zorluklara rağmen, gece gündüz demeden Onurlu ve Kutsal bir görevi büyük özveriyle yerine getirmeye çalışan Hekimlerimiz ve sağlık hizmetlerini halkımıza ulaştırmada büyük bir özveri ile görev alan tüm sağlık çalışanlarının '’14 Mart Tıp Bayramı’'nı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum."