Reklam

Milletvekili özkal, 28 şubat’ı Akü Ve Afyon İmam Hatip’te Anlattı

Afyon Kocatepe Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ile 28 Şubat sırasında öğretmen olarak görev yaptığı Afyon Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen iki konferansa konuşmacı olarak katılan AK Part

Milletvekili özkal, 28 şubat’ı Akü Ve Afyon İmam Hatip’te Anlattı

Afyon Kocatepe Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ile 28 Şubat sırasında öğretmen olarak görev yaptığı Afyon Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen iki konferansa konuşmacı olarak katılan AK Part

Milletvekili özkal, 28 şubat’ı Akü Ve Afyon İmam Hatip’te Anlattı
01 Mart 2018 - 18:50
Reklam
Reklam

Afyon Kocatepe Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ile 28 Şubat sırasında öğretmen olarak görev yaptığı Afyon Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen iki konferansa konuşmacı olarak katılan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, gençlere 28 Şubat’ı anlattı. Günümüz şartlarında dönemin baskı ve zorluklarını anlamanın kolay olmadığını ifade eden Milletvekili Özkal, benzer durum ve baskıların yaşanmaması için gençlere demokratik kazanım ve haklarına sahip çıkmalarını tavsiye etti.

İslami Araştırmalar Kulübü ile Ensar Vakfı’nın Afyon Kocatepe Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde düzenlediği ‘Bu son olsun’ konferansına katılan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, gençlere 28 Şubat’ı anlattı. İslami İlimler Fakültesi öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği konferansta dönemin şartları ve 28 Şubat’a giden süreci anlatan Milletvekili Hatice Özkal, 28 Şubat kararları sonrası başlayan baskı sürecinin insanlarda yarattığı etkileri anlattı. Kendisinin bu dönemde defalarca cezalar aldığını, bir memurun alabileceği tüm disiplin cezalarının kendisine uygulandığını ifade eden Milletvekili Özkal, baskı ve yıldırma politikasını toplumun hemen her kesiminin yaşayarak hissettiğini anlattı. Bu dönemde imam hatiplerin kat sayı engeli yaşarken, üniversiteyi kazanmış gençlerin inançları nedeniyle ikna odalarına alındığını hatırlatan Milletvekili Özkal, bu dönemde medyanın da toplumunun inanç ve değer yargılarını hiçe sayar yayınlar yaptığını hatırlattı. Medyanın kararlardan yana tavır aldığını vurgulayan Özkal, insanların bu dönemde her kurum ve kuruluş tarafından baskı altına alındığını kaydetti.

Afyon Kocatepe Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği konferansa, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ile AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karakaş da katıldı. Konferans sonrası öğrencilerle bir süre sohbet de eden Özkal, öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

28 ŞUBAT’TA GÖREVDEN UZAKLAŞTIRIDIĞI OKULDA 28 ŞUBAT’I ANLATTI

28 Şubat kararları sırasında görev yaptığı Afyon Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen ‘vefa buluşmasına’ katılan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, 28 Şubat kararları sonrası öğretmenlik mesleğinden uzaklaştırıldığı Afyon Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 28 Şubat’ı milletvekili olarak anlattı. İnançlarının gereğini yerine getiren insanların eğitim ve iş hakkının yok edilmesinin yanı sıra sokakta özgürce gezmesinin bile baskılar nedeniyle çok mümkün olmadığını ifade eden Milletvekili Özkal, “28 Şubat’a bende bu okulda öğretmenlik yapıyordum. Gördüğüm baskılar ve inancımın gereğinden vazgeçmemiş olmam nedeniyle görevimi bırakmak zorunda kaldım. Görevden ayrılmam için o dönemde her türlü baskı ve psikolojik yıldırma eylemi gerçekleştirildi. O dönemde öğretmeni olmama rağmen başörtülü olarak giremediğim Afyon Anadolu İmam Hatip Lisesinde bugün gelip Milletvekili olarak girmeyi ve sizlere o dönemde yaşananları anlatmayı nasip eden Rabbime hamd ediyorum. O dönemde öğle baskılar vardı ki sizlerle aynı sıraları paylaşan büyüklerinizin üniversite hayalleri söndü. Onlar üniversiteye girmeleri engellenirken, üniversiteyi kazanmış olanların bırakması için her şey yapıldı. Bizim gibi memur olanlar ya cezalarla yıldırıldı ya da görevden uzaklaştırıldı. İnsanlarımız o dönemde evden çıkamaz hale gelmişti. Ama Allah’a çok şükür ki artık Türkiye’de isteyen istediği gibi yaşıyor. Bakın liseye üniversiteye istediğiniz gibi gidebiliyorsunuz. Katsayı gibi engellen olmadığından tüm gençlerimiz eşit şartlarda yarışıyor. Türkiye’de bırakın o dönemdeki iddiaları tam tersine her geçen gün güçleniyor. Şimdi sizler o dönemleri anlamakta zorluk çekebiliyorsunuz. Ama bunların bir daha yaşanmaması için hem demokratik kazanımlara hem de haklarınıza sahip çıkmalısınız. Hem kendinizi hem Türkiye’yi her zaman daha iyi yerlere taşımak için çok çalışmalısınız” diye konuştu.

Afyon Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İbrahim Durgut, aralarında Milletvekili Hatice Dudu Özkal’ın da bulunduğu 28 Şubat döneminin öğretmenlerinin toplu fotoğrafını Milletvekili Özkal’a hediye etti. Vefa buluşması sonrası Milletvekili Özkal, okulda bulunan 28 Şubat gazete küpürlerini de inceledi.