Sakal, "yeşilçiftlik Daha Yaşanılabilir Bir Belde Olacak"

Haber ekibimiz Afyonkarahisar’ın Sultandağı İlçesine bağlı Yeşil Çiftlik beldesine uğradı

Sakal, "yeşilçiftlik Daha Yaşanılabilir Bir Belde Olacak"

Haber ekibimiz Afyonkarahisar’ın Sultandağı İlçesine bağlı Yeşil Çiftlik beldesine uğradı

Sakal,
13 Aralık 2018 - 00:25

Haber ekibimiz Afyonkarahisar’ın Sultandağı İlçesine bağlı Yeşil Çiftlik beldesine uğradı. 31 Mart 2019 yılında yapılacak olan, mahalli idareler yerel seçimlerine doğru yaklaşıldıkça, çok sayıda partinin  adayları da netleşmeye başladı.

 

Yeşilçiftlikte, Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkan adayı olan, Mehmet Ali Sakal, önümüzde yaklaşmakta olan seçimlerle alakalı olarak, birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verdi.

 

Sakal, öncelikle kendisi ile bilgiler vererek, ülkenin çeşitli yerlerinde yapmış olduğu öğretmenlik görevinden tutunda, son olarak Ptt hizmetlerinde yıllarca memuriyet hayatını sürdürdüğünü ifade ederek,eşi ve kendisinin emekli olduktan sonra, memleketi Yeşilçiftliğe yerleştiklerini, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel seimlerinde de, çevresi ve dostlarını kıramayarak,  Cumhuriyet Halk Partisinden aday olduğunu ifade etti.

 

Nasip olurda Önce Allahın sonra da halkın tevecühü ile sandıklardan başarı ile çıktığı takdirde, Yeşilçiftlik’te sosyal belediyecilik, kültürel, belediyecilik anlamında, farklı ve güzel projelerinin olacağını ifade etti. Beldenin geçim kaynaklarının tarıma ve hayvancılığa dayalı olduğunu ifade eden Mehmet Ali Sakal, çiftçilik ile geçinen belde halkının artık hak ettiği noktada olması gerektiğinin altını çizdi.

 

Yine bunun yanında, halkın birlikte ortaklaşa kullandığı yaşam alanlarının da en iyi şekilde olması gerektiğini ifade eden Sakal, seçmenlerin tercihini kendisinden yana kullanmaları halinde, Yeşilçiftliğin daha yaşanabilir bir belde olması için elinden gelenin en iyisini yapacağını söyledi.

HABER : İSMAİL ÖGEDAY    KAMERA : AHMET UÇMAK

İşte Mehmet Ali Sakal’ın o sözleri: 

https://www.youtube.com/watch?v=axdBxcnAR2I&feature=youtu.be