Toki Resmi Tefecilikmi Yapıyor..??

Afyonkarahisar ve Türkiye genelinde yapılan TOKİ konutları dar gelirli insanları ev sahibi yapması ile birlikte, TOKİ sakinleri çok zor durumda

Toki Resmi Tefecilikmi Yapıyor..??

Afyonkarahisar ve Türkiye genelinde yapılan TOKİ konutları dar gelirli insanları ev sahibi yapması ile birlikte, TOKİ sakinleri çok zor durumda

Toki Resmi Tefecilikmi Yapıyor..??
05 Haziran 2019 - 02:22

Afyonkarahisar ve Türkiye genelinde yapılan TOKİ konutları dar gelirli insanları ev sahibi yapması ile birlikte, TOKİ sakinleri çok zor durumda.

 

 

Dar gelirli insanların hayallerine ambargo konulması, bu işin perde arkasında kimlerin zengin olduğu sorusunu gündeme getirdi.

 

Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneği Başkanı İsmail Ögeday sosyal medya hesabından inanılmaz gerçekleri gün yüzüne çıkardı.

 

Başkan Ögeday yazısında; "TOKİ'den totalde 119 bin liraya aldığımız, 15 yıl ödemeli ve her 6 ayda bir total rakam üzerinden, yüzde 4 zamlı ödemek zorunda olduğumuz, 2+1 dairenin fiyatı borç bitince, şuan ki hesaba göre sabitlersek, 240 bin liraya geliyor.

 

Yani yıllık sadece 8 bin lira faiz ödüyoruz, buda demektir ki 119 bin liranın yüzde dördü 4600 lira hatta, yılda 9600 lira faiz ödüyoruz şuan ödediğim rakam 609 lira, yani 2 ay sonra Temmuz ayında ise yaklaşık 2+1 daireye aylık, 650 lira para ödeyeceğim. Sonraki 6 ayda ise 700 lira gibi bir rakam ödenecek.

Allah hepinize ve hepimize sabır versin
Yani oda Ocak ayında ödenecek,birde her ay 88 lira da şuan temizlik ve çevre çöp giderleri adı altında bir rakam ödüyoruz. Ödemeler Ziraat bankası üzerinden yapılınca da birde üstüne 5 ila 6 lira arası işlem parası alınıyor. Hadi tüm bunları geçtim yakın zamanda da 88 lira olan, aylık alınan aidatın 120 liraya çıkacağını söyleyen TOKİ Sakinleri, Emeklililer, sakatlar, Şehit aileleri ve dar gelirliler Allah hepinize ve hepimize sabır versin.

Marmara çırası gibi yandığımızın resmidir
Yetkililere de vicdan versin. Devletimiz de lütfen bu konuda biraz duyarlı olsun. Velhasılı işin özü gidişat hiç iyi değil. Tüm bu saydıklarımın içerisinde, yeme,içme, elektrik, su, Doğal gaz, çocukların okul masrafları nı da eklerseniz Marmara çırası gibi yandığımızın resmidir. Elinde olmayan nedenlerle, tüm bu ödemeleri geciktirenler sizleri şuan inanın düşünemiyorum bile o yüzden kusura bakmayın. Şimdi nerede kaldı dar gelirli, emekli, asgari ücretli varın ötesini siz düşünün;

HABER: AHMET UÇMAK