Reklam
Reklam

VALİ GÖKMEN ÇİÇEK GÖREVİNE BAŞLADI..

Valiler kararnamesiyle İçişleri Bakanlığı Personel Daire Başkanlığı görevinden, Afyonkarahisar  Valisi olarak atanan Gökmen Çiçek, bugün itibari ile görevine başladı.

VALİ GÖKMEN ÇİÇEK GÖREVİNE BAŞLADI..

Valiler kararnamesiyle İçişleri Bakanlığı Personel Daire Başkanlığı görevinden, Afyonkarahisar  Valisi olarak atanan Gökmen Çiçek, bugün itibari ile görevine başladı.

VALİ GÖKMEN ÇİÇEK GÖREVİNE BAŞLADI..
18 Haziran 2020 - 18:56

Valiler kararnamesiyle İçişleri Bakanlığı Personel Daire Başkanlığı görevinden, Afyonkarahisar  Valisi olarak atanan Gökmen Çiçek, bugün itibari ile görevine başladı.Yeni Vali Gökmen Çicek, Valilik önünde İl Emniyet Müdürlüğü tören mangasını selamladı.Karşılamada; Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri karşıladı.


Gazetecilere açıklamada bulunan Vali Çiçek, Afyonkarahisar Valiliği görevi için kendilerini onurlandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yanında çok şey öğrendiği ve beraber mesai yaptığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya şükranlarını dile getirdi. 

Vali Gökmen Çiçek, şu ifadelere yer verdi:
"Afyonkarahisar tarihin hiç bir döneminde önemsiz bir şehir olmamıştır. Tarihin her döneminde parlayan bir yıldız olmuştur. Tarihten getirdiği kültürel kaynakları ile kendine ait bir aklı, medeniyet birikimi ve potansiyeli olmuştur. Bugün göreve başladığım Afyonkarahisar'da bizlere düşen de bu medeniyet birikiminin izlerini takip etmek ve potansiyelini ortaya çıkarmaktır. Yine, Afyonkarahisar'ı herkesin tanıdığı ve bildiği şehir olmanın ötesine geçip bir cazibe merkezi haline getirmektir. Afyonkarahisar'ı dünyaca tanınan bir şehir olmasının ötesine geçip, dünyanın geldiği bir şehir haline getirmektir. Yani, Afyonkarahisar için vizyonumuz hedef büyütmektir."

Çiçek, Afyonkarahisar için gece gündüz çalışacaklarını belirterek, hedefleri için de akıl ve zihinlerini zorlayacaklarını vurguladı.

Afyonkarahisar'da sanayileşme ve kalkınmanın yanı sıra sosyal projelere de önem verileceğine dikkat çeken Çiçek, "Bu yıl şehrimizde sevgi yılı ilan edildiğini biliyorum. Bu ilan edilen sevgi yılı içinde çalışmalara ara vermeden takipçisi olacağım. Ayrıca, gençlerde bizim en önemli odak noktamız olacak. Yapacağımız projelerin bir çoğu gençlerle alakalı. Bunun yanında inancımızın bize emanet ettiği garip guraba ve ihtiyaç sahiplerini de sürekli gözeteceğiz. Şehit ve gazi yakınlarımız bizim birinci önceliğimiz olacak. Bir elimiz ve bir gözümüz muhakkak onların üzerinde olacak. Biz onların rızasını hakkın rızasına giden bir yol olarak görüyoruz."dedi.

Çiçek, şehrin potansiyeli olan doğal güzellikleri ve doğal kaynaklarının kentin avantajı olduğunu ve bunu da Afyonkarahisar ile birlikte yöneteceklerini anlattı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum