AFYON'DA EMNİYET MÜDÜRÜ VE POLİS..
Reklam
Reklam
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

AFYON'DA EMNİYET MÜDÜRÜ VE POLİS..

04 Aralık 2020 - 04:37

Bugün mübarek Cuma günü; Öncelikle geçtiğimiz günlerde Kalp krizi geçiren ve stent takılan Emniyet Müdürümüz Ali Temiz'e geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allahım başımızdan eksik etmesin. Yüce rabbim şu mübarek gün ve sabahında sağlık ve şifasını versin. 


Şu günlerde bazı psikolojik sıkıntılar çeken bir gazeteciyim. Kimse mükemmel değildir ve inanın bende mükemmel bir gazeteci değilim. Ama nezaketi, İnsanlara karşı saygısı, görevine ve personeline karşı düşkünlüğü, azmi ve başarısı ile çok şükürler olsun ki, Afyonkarahisar'ın Emniyet Müdürü Ali Temiz, gerçekten çok mükemmel bir insan olduğunu söylemek istiyorum. Böyle insanlar çok nadir bulunur. 


Şimdiye kadar Afyonkarahisar'da görev yapan, Tüm Emniyet Müdürlerimizden bizler razıyız, Allahım'da onlardan razı olsun. Bazen istemeden olayların akışı ile sevdiğimiz insanları incitebiliyor ve kırıyoruz. Saygıdeğer Müdürümüz Ali Temiz'in de  eğer canını sıktıysam ve üzdüysem çok özür dilerim. Bizler insan olarak, gazeteci olarak ne yaparsak, ne yazarsak yazalım, kimseyi incitmeye ve üzmeye hakkımız asla olamaz. Hakkınızı helal edin.


Afyonkarahisar'da  görev yapmış, Antalya'da halı saha'da her gün maç ederek tanıdığım, Bir baba gibi sevdiğim, rahmetle yad ettiğim canım müdürüm Natık Canca, Mütevazi kişiliği ile gönülleri feth eden İbrahim Özel, Alemin en Delikanlı Müdürü Fahrettin Şen abim, İnsanların içinde, içimizden biri, abimiz, kardeşimiz, aile ferdi gibi olan Gürsel Yıldız Müdürümüz, Son olarak Afyonkarahisar'da görevine başlıyan, Soyadı gibi tertemiz, Vatanına bağlı, Devletine bağlı, Görevini kimseyi incitmeden yerine getirmeye çalışan, mütevazi, Allah için Adam gibi adam Ali Temiz Müdürümüz, inanın Afyonkarahisar Emniyet Müdürleri açısından çok şanslı bir il olduğunu belirtmek isterim.Afyonkarahisar tüm illerin kesişme noktası olduğu için, Siyasi ve Bürokrasi adına tüm insanları bağrına basmış ve misafir eden bir "İL" olması hasebiyle, burada Emniyet Müdürü olarak görev yapmak inanın o kadar çok zor ki, bunu nasıl anlatayım bilmiyorum. 

Ben İstanbul Bakırköy doğumluyum, İstanbul'da yıllarım geçti, Ulaştırma Bakanlığı misafiranesinde çok kaldım. Gayrettepe Emniyet Müdürlüğünde görev yapmak ne kadar zor ise, Afyon'da görev yapmak inanın o kadar daha zor. 


Bir gün Konya'lı bir Başkomser Abim bana demişti ve ben inanmamıştım. İstanbul'da değil ama, Afyon'da görev yapmak buradan daha zor demişti. Haklıymış. Aklıma Afyonkarahisar Asayiş Şube Müdürü Mustafa bey geldi. Mustafa Müdürümünde işi çok zor ve meşakatli, Allahım yardımcısı olsun. Afyon'u ve Emniyet Müdürlüğünde görev yapan polisleri düşünüyorum. İnanın bir Afyon'lu olarak sadece şu ifadeleri kullanmak isterim ki;
"Allahım şu Cuma mübarek günleri ve sabahları hürmetine, Afyonkarahisar en başında olmak üzere, tüm Emniyet Müdürlerimize, Polislerimize Allahım güç kuvvet ve sabır versin. Allahım tüm güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Saygılar sunuyorum. Allaha emanetsiniz"
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum