AFYON'U BU HALE GETİRENLERİN ALLAH BELASINI VERSİN.?
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

AFYON'U BU HALE GETİRENLERİN ALLAH BELASINI VERSİN.?

25 Ocak 2020 - 12:41

Afyonkarahisar tarihinde ilk defa ilk'lere imza atmaya başladı. Allah sonumuzu hayır etsin.

Evet sevgili dostlar, abilerim, ablalarım, canlarım; "Sizlerinde gördüğü gibi, Akıl almaz olaylar yaşanmaya başladı. 2017 Yılından bugüne kadar Afyonkarahisar adeta faili meçhul olaylar zincirlerine bağlı olarak, işin içinden çıkılmaz olaylarla çalkalanıyor.


Başarılı olayları ve güzellikleri ile hep ön plana çıkmaya çalışan bir il gibi görünmeye çalışsada, Afyonkarahisar yaşanacak şehir olmaktan, çoktan çıktı. Peki 2017 Yılından sonra neler oldu güzel Afyonumuzda?...
Öncelikle Basın sektörüne birileri adeta operasyon düzenledi. Gazeteciliği ve Basın kuruluşlarını, Dernekleri tek ele düşürmeye gayret gösterildi, bunun için özellikle birileri düğmeye bastı, açılışını büyük bir şaa şaa ile kutladılar.  Eski Emniyet Müdürümüz üzerinden oyunlar oynanıldı, sicili bozuldu, Afyon bozuldu ve Müdür tayin edildi.


-Eski Terör Savcımız ani bir karar ile Ankara'ya gönderildi. Kısa aralıklarla Cumhuriyet Başsacılarımız oradan oraya ani kararlar ile tayin gönderildiler.


-Vali ile basın mensuplarının arasına kalın duvar çekilip, Vali ile basın çalışanlarını adeta birbirlerine düşman olması için yine birileri düğmeye bastı.


-TEM Müdürü her nedense öldü veya öldürüldü. Sırlar perdesi hemen, her türlü olayın kapatılması için devreye girdi. Yine İnsanlarla vedalaşmadan ansızın, yeni Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız görevini kendi rızası ile bıraktığını iddea etti. Yerine Emniyet Genel Müdürlüğünden Ali Temiz atandı.Şemsettin Karahisar İlköğretim Okulunda 9 Çocuk faili mechul bir olay karşısında kalarak bacaklarında yanıklar oluştu ve bir tane yetkili adam akıllı bir açıklama yapmayarak, bir şeylerin üstü yine kapatılmaya çalışıldı. Bir Prof. Dr. insanların istemediği bir şekilde ve birileri tarafından adeta tatmin edilmeyen açıklama yaptırıldı.Sevilen Kurum Müdürleri hırsızlara göz yummadıkları için görevlerinden alındı. Faili meçhul olarak görev dışı bırakıldı. Bir Müdürümüzün aldığı rapor sahte denildi, rapor gerçek çıktı. Müdür Afyonkarahisar'ı terk etti. Amirini mahkemeye verdi.Tarihte ilk defa bir gazeteciyi, mülki idare amiri tehdit etti ve gazeteci şikayetçi oldu. Afyonkarahisar'ı karıştıran müdür, ani bir karar ile Afyonkarahisar'dan gönderildi. Çocuk istismar olayları arttı ve basın mensuplarının olayları öğrenmeleri ve haber yapmaları engellenildi.Fetö Terör örgütünün ağa babaları cezaevinden çıktı. Birileri adalete olan güveni ortadan kaldırmak için adaletsizlik yapmaya başladı. Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesinde yaşanan öğrencilere cinsel istismar suçu işleyen öğretim üyelerinin dosyalarının üzeri her ne hikmetse kapatıldı ve iç soruşturma sonucu, konu savcılığa bildirilmedi.


Hastanelerde insanlar ölmeye ve ölüm nedenlerinin üstü kapatılmaya başladı. Eskiden basın mensuplarının haber alma özgürlüğü varken, şimdi birileri ulusal haber ajanslarını kendi menfaat ve çıkarları için kullanmaya başladı. Paylaştığı bir fıkra yüzünden gazeteci hakkında soruşturma açılması istenildi.Eskiden gazetecileri mahkemelere verenler artık gazetecileri tehdit etmeye başladı. Belediye Şirketi Yüntaş'ın eski döneminde yaşanan yolsuzluğu habere taşıyan gazetecinin haberine sansür getirildi ve eski müdür tarafından mahkemeye verildi.


Kısacası yolsuzlukların üstü kapatılmaya, faili meçhul olarak kalmaya devam ediyor. Yazmaya devam etsem inanın 1 hafta boyunca yazmam gereken o kadar çok olay ve hadiseler yaşandı ki, artık birileri Afyonkarahisar'ı dizayn etmeye çalışıyorum derken perişan ettiğinin farkına varmasını istiyorum.


Bırakın pis ellerinizi Afyonumuzun üzerinden, yeter artık oynadığınız oyunlar ve düzenler.

Afyonkarahisar Afyon olarak kalmalı diye düşünüyorum...

Saygılar.. Allaha amanet olun...
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yusuf ziya ÜNAL
    5 ay önce
    Onun kim olduğunu ; hala mı bilemediniz ??? Bir yerden kovuldu bacadan başka birr yere zıpladı.