Bu mu insanlık söylermisiniz.??
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

Bu mu insanlık söylermisiniz.??

28 Nisan 2021 - 21:18

Bugün başımdan geçen bir hadise ile sizlere merhabalar demek istiyorum.  

28 Nisan 2021 günlerden Çarşamba, Saat 14:10 yer Özdilek Antalya, İzmir istikameti, Belediyelere gidiyorum, arkamdan hızla bir araç sellöktör yaparak çok hızlı Sol tarafımdan geliyor, aynı hızda sağ tarafımdan bir araç daha geliyor. 


İkiside 112 Acil servis ambulansı gibi hızla ilerliyor, baktım olacak gibi değil hızımı 100 Km'den 130 a çıkarmak zorunda kaldım ve yolun sağ şeridine geçtim.


 İl Merkezi sınırları içinde hız yapıldığını bilmiyordum, yoksa bende yapardım. Arkamdan gelen bu tuhaf sarı mı ne?  renkte olan 03 ACR xxx plakalı aracın şöförü önümde hızla giderken durdu ve benim durmamı istedi. Bende durdum, araç içinde ben tek başıma, o ise annesi babası ve karısı olmak üzare 4 kişilerdi. Adam benim aracın camına kadar geldi. 


Oruç tuttuğu belli, açtı ağzını yumdu gözünü, dedim bak abi benim işim var senle uğraşamam, ben gazeteciyim dedim. Adam ne kadar gazeteci varsa hepsinin yedi sülalesini dedi bir güzel kalayladı. 


Şimdi buradan o abimize sesleniyorum.. Be güzel abim, o kadar hakaret ettin sustum, neden mi ?, yanında annen baban ve eşin var diye, bana yakışan buydu, şimdi bugün mübarek ramazan ayında yaptığın küfürler olmadı. 


Aynı şekilde aynı duruma sen düşşeydin ne yapardın.?, Şimdi sana telefon numaramı veriyorum.
0542 590 23 13 Beni ara lütfen ama aradığında yanında eşin, annen , baban olmasın olurmu?  Güzel abim... 


"Bugün merkez Polis karakoluna gittim. Yine düşündüm ki adam karakola gelip ailesi ile rezil olmasın dedim, şikayetçi olmadım". 


 Ramazan ayında her kez oruç tutar, her kezin tuttuğu oruç kendisinedir. Oruç tutmak, birine terbiyesizlik etmek anlamı taşımaz, oruç tutmak insanlara küfür etmek anlamı taşımaz, senin tuttuğun orocun ne anlamı kaldı söylermisin.? Böyle insanlar yüzünden Afyonlu olduğuma inanın utanıyorum. Bu mu insanlık söylermisiniz.??

YORUMLAR

  • 0 Yorum