DİNAR'DA PARK SORUNU..
Reklam
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

DİNAR'DA PARK SORUNU..

05 Eylül 2019 - 01:43

Afyonkarahisar Dinar İlçesinde yaşanan trafik keşmekeşliği, gerçekten bizim sosyal durumumuzun bir belirtisi mi, yoksa bu yöntemi bir yerlerden mi görüp öğrendik.

Doğrusu bu ilçede uygulanan trafik düzeninin kaynağını tam olarak ta anlamış değilim.



Özellikle İlçede  park problemi büyüyen bir sorun olarak dikkatleri çekerken, bu sorunun köklü bir çözümden uzak bir durum içinde olması itibariyle de daha da büyüyeceği görülüyor.


Bu sebeple halen var olan mevcut trafik keşmekeşliğini hiçbir şekilde izah etmek mümkün değildir. 
Sürücüler haklı olarak işlerini halletmek ve kendileri için en yakın noktaları veya caddeleri tercih ediyorlar park için.


Sağ veya sol şeritmiş onlar da neyin nesi, sürücü denilen hemşerimizin canı nasıl istiyorsa o şekilde yola devam ediyor,


Hele hele park yasağı olan yerlerde park etmek çok mümkün,
Tek yön olayında sadece tabela bulunuyor. Bunun dışında nerede ise uyan yok gibi.


Çünkü ilçemizdeki motorlu araçların hareketinde de aynen yaya usulü hakim. Kim nerde bir boşluk görüyorsa oradan geçmeye çalışıyor. Tam bir serbestlik ve tabiri caiz ise tamamen keyfi muamele.
Dinar İlçemizde araç sayısı artmasına rağmen bu artışa uygun çözümler ne yazık ki üretilememiştir. 


 Bu sebeple düzensiz parklar nedeniyle arada sadece dar bir koridor kalıyor. İki araba karşılaştığında biri geri geri gitmek zorunda kalıyor. Bu arada tartışmalar  ve kavgalar da olmuyor değil.


Dinar İlçesinde ara sokak ve caddelerin de park edilmiş araçlarla tıka basa dolu olduğu , acilen bu sorunun ise çözülmesi gerektiğini söylemek zorundayım. Belediye Başkanımız Nihat Sarı Allah var çok mükemmel çalışıyor. Hizmet üretmek için elinden gelen tüm çabayı harcıyor. 


Bu konuda Başkanım ve yetkililerin acilen bir çare üretmesi gerektiğini belirtmek istedim. Saygılar Sunuyorum. Allaha amanet olun.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum