SAVAŞ'TA KAZANAN OLMAZ..!!
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

SAVAŞ'TA KAZANAN OLMAZ..!!

03 Aralık 2019 - 04:16

Afyonkarahisar'da İnsanlar arası ilişkilerde bazen insan, kime nasıl inanacağını bilmediği için;  karşısındaki insanı “dost” veya “düşman” olarak görür. Dost ve düşman nitelendirmeleri yanında gerçek anlamda tanımadığı insanları bazen “müttefik”, “ortak” “hasım” ve “rakip” gibi gruplar içinde de sınıflandırır. Bu sınıflandırmalar basın sektörü arası ilişkilerde olduğu gibi arkadaş veya dost görünümlü kişiler arası ilişkiler için de geçerlidir.
Konuya girecek olursak “devamlı dostluklar ve düşmanlıklar yoktur, sadece devamlı menfaatler vardır” Menfaat sözü ise büyük ölçüde "Afyonkarahisar'da Basın sektörü" ve sahadaki durumu yansıtmaktadır. Menfaat ve çıkarlar doğrultusunda bu düzen sürekli olarak değişmekte, “dostlar ve müttefikler” “düşman ve hasıma” (veya tam tersine) ne zaman döneceği ise asla beli olmadığını gördüğümde, şunu anladım.!!!, Hiç kimsenin Doğal Gazi ile boru hattı döşemenin, kimin veya kimlerin mefaat ve çıkarına hizmet etmenin tam anlamı ile örtüşmediği, kimse için, kimse ile karşı karşıya gelmenin ve Düşman edinmenin insana fayda değil, zarar verdiği kanısına vardım.İnsanların “dost” ve “düşman” ile “ortak” ve “rakip” gruplandırmalarında “milli menfaatler”  söz konusu olduğu için, ilimizde siyaset, bürokrasi, Basın olarak başta rol oynadığı açıktır. Afyonkarahisar'ın yani “milli menfaatlerinin” ne olduğu ise bu kenti yönetenler tarafından tespit edilmektedir. Bu çerçevede, Bugüne kadar Mehmet Emin Güzbey hakkında yazdığım yazıları düşündüğümde, geri adım atmam gerektiği konusunda hem fikir oldum. Bunun için Devlet sektöründe görev yapan bir büyüğüm, yazdığım yazıların bana ve Afyonumuza zarar verdiği, Mehmet Emin Güzbeyin tüm siyasiler gibi zamanında, bu FETÖ denen alçak örgütün niyetinin ne olduğunu bilmeden, onların değirmenine su taşımış olabailirler. Bu "o" insanların FETÖ'cü olduğu anlamına gelmez; dedi.Hiç kimse mükemmel değildir sözüm ile; "Geçmişe baktığımızda ise bazı insanlar hırs ve düşmanlıkların kurbanı olurken", Çok değer verdiğim bir abim; "Mehmet Emin Güzbey" gibi insanların işine baktığını, başarı, azim ve çalışma ile kendini yenileyip, Basın sektöründe söz sahibi, hizmet adamı, olmayı tercih ettiğini dile getirdi. Şimdi size soruyorum??.. İnsanlara haber yapılma talimatı ile düşman kazanılmasımı iyi?, yoksa tüm şahsi hesaplaşmalara ortak olmakmı iyi?, Yoksa işimize gücümüze ekmeğimize bakmak mı daha iyi?.Evet ben bugün bir karar aldım.!! Mehmet Emin Güzbey abimize yazdığım tüm yazıları silme ve kendinden özür dileme kararı aldım. Bu kararıma "Düşmanlarımın" çok üzüleceği ve arkamdan, "Bak bak Ahmet Uçmak'a bak" yine tükürdüğünü yaladı, sileceğin yazıyı neden yazdın o zaman diceklerdir. 

Dostlarımın zaten ne dediğini tahmin edebiliyorum; "Ahmet bırak; "kin ve nefreti", tüm insanlara karşı saygılı ol, kalemşörlük sana yakışmaz, tüm insanları dost ve kardeş olarak gör, kimseye bulaşma, şeytana uyma v.s v.s" , işte dostların dediğimi önemli, düşmanların dediğimi önemli?, soruyorum.Evet beni affedermi bilmem ama, Mehmet Emin Güzbey abimizden sizlerin huzurunda özür diliyorum. Bize yakışan bu olsa gerek değerli dostlarım. Şu saatten sonra çok zorlamadıkları sürece kime aleyhine yazı yazmıyacağım. Afyonkarahisar Ekonomisi ve tanıtımı için memleketime faydalı bir insan olmaya çalışacağım, başka arkadaşlarıma aynı şekilde tavsiyede bulunmak isterim. Tabiki karar onların, kimse kimseye bağlı değildir. Her insan kendi yaptığından sorumludur. Dost kazanmak çok zor, kaybetmek çok kolaydır. Şu saatten sonra Mehmet Emin Güzbey benim düşmanım değildir. ( "NOT: Kim ne derse desin")Devletimizin yanında olmaya devam edeceğim. Milletimizin yanında olmaya devam edeceğim, onlar bize küsselerde, kızsalarda, abilerimizin, dostlarımızın yanında olmaya devam edeceğim. Arkadaşlar artık kimseyi karşıma almak, düşman kazanmak istemiyorum. Ben işime gücüme, çocuklarıma ve yuvama bakmak istiyorum. Kim olursa olsun, hangi siyasi görüşü olursa olsun, kim kime düşman olursa olsun, ben her kezi seviyor, bağrıma basıyorum. Yeter artık..!! "KAHROLSUN ŞEYTAN" 

Savaşta kazanan olmaz, sadece tek bir kazanan olabilir, o da savaşin kendisidir ..
"Allaha emanet olun saygılarımla"

YORUMLAR

  • 0 Yorum