Bir Okul Bir Hapishane Kapatır!
Güldane Kaya

Güldane Kaya

Bir Okul Bir Hapishane Kapatır!

25 Mayıs 2019 - 22:29

Fransız Şair ve Yazar Victor Hugo, Bir okul açan bir Hapishane kapatır demiş!

Teorik olarak baktığımız vakit ne kadar doğru söylemiş. Cahil insanın muhakeme gücü daha zayıf olduğundan dolayıdır ki öfkesine, kin ve nefretine müdahale edemediği gibi, Adalet, Vicdan, Merhamet duyguları da az gelişmiştir. Elbette herkes için geçerli değil fakat çoğunluk bu yönde olduğunu hepimiz gözlemliyoruz. İyi bir eğitim ise insana hak, hukuk, vicdan ve merhamet duygusunu geliştirir. Başkasının hakkına saygıyı öğretir. Kimseyi incitmemeye dikkat eder. Dünyada bilgiden değerli hiçbir şey yok. Çocuklarımızı ne kadar bilgiyle donatırsak. O kadar güçlü bir temelle güçlü bir Türkiye oluruz. Düşüncesiyle bir yola çıktık.

BİR HAYALİM VAR DEDİK: Çocuklarımızın hayallerini ele alan bir projemiz, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Hizmetler Öğrencilerinden Dernek Üyemiz, Mevlüde Yeşiltepeler ‘’UTEF”e bağlı Leman Gebizli Tüm Engellilere Umut Işığı Derneği olarak gerçekleştirdiğimiz Sosyal Sorumluluk Projesi ile Antalya il’i Gazipaşa ilçesinde bulunan Bir ilköğretim Okulunun dış cephe, iç cephe boyası, elektrik çekmediği için çalışamayan klimalarımızın sağlıklı çalışabilmesi için Sanayi elektriğine çevrilmesi, bakım, Onarım  için gereken çalışmalarımızı başlatmış bulunduğumuzu geçen hafta yazmıştım.

Bir Hayalim var dedik ve o hayallere hep birlikte dokunduk. ‘’UMUTIŞIĞI’’ olduk. Projemizin devamı olan yüzlerce insanın bir araya geldiği, tamamen gönüllülük esasına bağlı olarak bizlere destek olan hepsi bir birinden değerli Koro Şeflerinden oluşan Türk Sanat Müziği konseri ziyafetimizle kulaklarımızın pasını silerek seyircilerden işte sanat sözleri bizlerde şükran ve minnet duygusunu hissettirdi. Bu etkinliğimizde bir vatandaşımıza ’da ayak olduk. İşlerini daha rahat yapması, hayatının daha kolay olması için bir Tekerlekli Sandalye arman etmiş bulunmaktayız. Bu mutluluğu da hep birlikte yaşadık.
Çok güzel bir dua’ da şöyle yazıyordu;
"Allah bir insana sadece insan olduğunu unutturmasın.’’ Ne güzeldir. İnsan olmak, ne güzel duygudur, gönüllü olmak, gönülleri ortaya koymak. Onca işin gücün arasında hiç bir menfaat, hiç bir çıkar, düşünmeden tamamen gönüllü olarak yüreklerini ortaya koyan. Antalya'nın en seçkin Koro Şeflerinin biraya geldiği koromuz seyircilere işte sanat dedirtti! Hepimizin ortak noktası ise daha aydınlık yarınlarımız için geleceğin teminatı gençlerimiz içindi. Bu Projenin ortak mimarlarıydık, hepimiz. Emeği geçen herkese teker teker teşekkür ederim. Projemizi gerçekleştirmenin huzurunu, mutluluğunu yaşarken dikkatimi çeken, biz büyükler hiçbir zaman, hiçbir şeyle mutlu olmazken, O gözleri pırıl pırıl parlayan hepsi birbirinden zeki ve güzel çocuklarımızın sevinç ve heyecanı beni çok etkiledi. Küçücük hediyeler, oyuncaklar onları nasıl da mutlu etmeye yetiyor! Her şey çocuklarımızın daha aydınlık, bilinçli ve sağlıklı yaşamaları için. Allah  herkesten Allah razı olsun 

YORUMLAR

  • 0 Yorum