-GELECEĞE VE MİLLETE OLAN YATIRIMLARA SUNNİ GÜNDEMLER PATİNAJI-
Nevzat Aksoy

Nevzat Aksoy

-GELECEĞE VE MİLLETE OLAN YATIRIMLARA SUNNİ GÜNDEMLER PATİNAJI-

04 Mayıs 2021 - 17:50

Değerli okuyucularımız herkese dua ve selamla yazıma başlıyorum.

Gün yokki bizi gerçek sorun ve sancılarımızdan uzaklaştıran, erteleten, adeta ülkenin ve milletin kanayan yarasına acil çözümler üretme aşamalarına, gündemde ve siyaset kulvarında, boş, gereksiz, gündem dışı bir incir çekirdeğini doldurmayacak, gündemlerle geçirdiğimiz için, gerçek sancılarımıza çözüm bulma ve ilerleme yolumuza adeta neşter vurduğumuzun farkındamıyız acaba?


Hep gündem, ve siyaset kulvarı, ülkenin ve milletin en çok adeta imdat diye bir çığlık atarcasına kurtuluş çareleri beklerken, hiç beklenmedik, boş ve gündem dışı polemiklerle, meşkuliyet, ve kısır çekişmelerle zaman kaybedilmesi, giderek büyüyen sorun ve sıkıntıları halı altına süpürülmesiyle bitirebileceğimize ve bahane, ve oyalamalarla günü kurtaracağımıza inanıyorsak, ne kadar yanıldığımızın farkına varmamız gerekir.

Vakit nakittir hesabı, her müdahale ve çözüm gecikmeleri, ve sümen altı edilmesi, geleceğimize bir enkazdır. Yıllarca bir gelenek haline gelmiş, aciliyeti, fuzuli gündemlere kurban ettiğimiz için, geçmişten es geçilmiş, saklanmış, rafa konulmuş, sorun ve sıkıntıların enkazları, bizlere miras kalarak hep yerimizde sayarak, sözde ilerlediğimizi, kalkındığımızın kanaatine varmak  sadece beyhude bir düşünceden ibarettir.Zamanında atılmayan bir adım yerine, tabiri caizse bugün yüz adım atmak zorunda kalıyoruz.

 Bugün gündem, küresel pandemi, işsizlik,enflasyon, ve dış ilişkilerin normale dönmesi için, kararlılık ve büyük bir azimle, siyasi çekişme ve parti iç hesaplarını bir kenara bırakıp, ülke ve milletin geleceği için, gündemi fuzili,ve kişisel çıkarlara feda etmemesi için, kaynaşma ve ortak çözüm üretmek için bir çaba ve gündemle  meşguliyet yörüngesinde yol alması ve buluşması gerekir.Siyasetin ve ülke yönetmenin doğası da zaten uzlaşma ve ülkenin ve milletin içinde bulunduğu, farziyetleri gidermek değil midir?

Eğer sorun ve amaç, vatan ise, millet ise çözüm bekleyen sorun ve sıkıntılar ise gerisi teferuattır. Bir hadiste anlattığı gibi Vatanı sevmek imandandır. Eğer gerçek anlamda vatanımızı, devletimizi, milletimizi, bayrağımızı seviyorsak, ülkenin önünü kapatacak, kısır ve boş kıskançlıklardan sıyrılmaya, ülkenin ve milletin makus talihini değiştirecek başarı ve hizmetlere hep beraber katkı sağlayarak, yarınlarımızın geleceğini, eksen kaymaları, ve sunni gündemlere kurban etmeyelim.Çünkü bir ülkenin başarıya giden yolundan da olumsuz gündemler yaratmak, siyaset değil o ülke için cinayettir

Saygı ve sevgilerimle

YORUMLAR

  • 0 Yorum