#DOĞA #ÖFKELENDİ ....
Güldane Kaya

Güldane Kaya

#DOĞA #ÖFKELENDİ ....

23 Ağustos 2020 - 22:17

#Güldane #Kaya #Köşe #Yazısı
Doğa bir gün geliyor! kendisinden aldıklarımızın öcünü yıllar sonra da olsa mutlaka alıyor...
Doğaya duyarlı ve saygılı olalım, İnsan menfaatleri için tüm canlılara ait olan doğanın binlerce yılda oluşan dengelerini bozmayalım.


Doğa'ya kafa tutmanın, dere yataklarını imara açmanın, çarpık, düzensiz, plansız yapılaşmanın acı sonuçlarını yaşıyoruz.Bakın bir Azerbaycan Atasözü nasıl anlatmış "Dere kenarına ev yaparsan bilesin ki sel malıdır, Kendin yaşlı, avrat gençse bilesin ki el malıdır".Unutmayalım ki deniz kendisinden çalınanı, dereler akışını keseni, bitkiler kendisini betona hapsedeni, orman kendisini yok edeni, vahşi hayvanlar yaşam alanlarını yok edeni, asla ama asla affetmiyor. İşte kanıtlarını hepimiz üzülerek görüyor, yaşıyoruz.


Doğanın gelecek nesillere devredeceğimiz en büyük servet olduğunu  unutup, çıkarlarımız uğruna vicdansızca yaptığımız doğa katliamı geleceğimizi yok ediyor!

Hayatın devamını sağlamak için doğayı korumak zorunda olduğumuzun lütfen farkına varalım.Bugün Dünyanın pek çok yerinde doğal afetler yaşanıyorsa,deprem,hortum, sel,şiddetli fırtına vs gibi tek sebebi biz İnsanoğlu ve doğanın tahrip edilmesidir.GİRESUN ve RİZE illerimizdeki sel felaketinde Canını kaybeden asker ve sivil yurttaşlarımıza Allahtan rahmet diliyor,zarar görenlere geçmiş olsun diliyorum.
Kurtarma çalışmalarına katılan görevlilere kolaylıklar diliyorum.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum