CHREST FOUNDATİON'IN BESLEMELERİ!.(2)
Şaban Öztürk

Şaban Öztürk

CHREST FOUNDATİON'IN BESLEMELERİ!.(2)

30 Temmuz 2021 - 00:36

sa günde 810, 321 günde yani bir yılda eşleriyle birlikte 130 bin imam tatil yapabilir!.. Bu iftirayı, çamur atmayı ve karalamayı dünyanın en haysiyetsiz, onursuz ve gurursuz insanı bile atamaz..

****

Şimdi piyonları bir kenara koyalım ve fotoğrafın bütününe bakalım.. Amerikalılar ne kadar iyi insanlar, öyle değil mi?!. Ülkemizde basın özgürlüğü için dolar dağıtıyorlar!. Almanlar da öyle!. İngilizler de!. Hatta Suudiler bile!. Türkiye'yi pek seviyorlar!. Galiba biz art niyetliyiz(!).. Evet galiba’sı fazla!. Düpedüz art niyetliyiz(!).

ABD körfezde ülke yönetimlerini, balkanlarda askeri gücünü kullanarak yaptıklarını Türkiye'de 'soft power' diye nitelendirilen algı oluşturmayla yapmak istiyor.. ABD'nin bu isteği ve tavrı emperyalist hedefleri için oldukça makul ve anlaşılabilir.. Ama ülkemizdeki kuruluşların buna teşne olmaktan öte koşarak teslim olması çok hazin ve gerçekten çok acıdır.. Dünyanın en haysiyetsizi bile Amerika’nın emperyalist emellerinin kulu kölesi olamaz!.

****

Birtakım çevrelerin de bunu 'ne var ki bunda' şeklinde değerlendirmeleri işin ciddiyetini ve vehametini ortaya koymaktadır.. Birde fonlanan kişi ve kesimlerin 'tarafsız-bağımsız' diye nitelendirilmesi, yerli ve milli duruş sergileyenlerin de 'yandaş' olarak görülmesi tam bir Amerikan oyunudur..PYD'yi, YPG'yi PKK ile bir görmeyen anlayışın 15 Temmuz sonrasında ülkemizi kuşatma girişimlerine sahip çıkması, yok sayması boşuna değildir..Aziz milletimiz her zamanki olgunluk ve ferasetle ABD'den yemlenen bu kuruluşların yaptığı algı operasyonlarına prim vermemesi takdire şayandır..Geçmişte sünni-alevi, laik-antilaik, Türk-Kürt oyunları tutmayan CIA senaryolarından bugünlere geldik.. Cumhur ittifakının 'dış güçler' tabiriyle alay edenlerin kimler olduğunu şimdi daha iyi görüyoruz..

Hayırlı cumalar diliyorum..

30 TEMMUZ 2021 CUMA

YORUMLAR

  • 0 Yorum