YENİ BİR DÜNYA İNŞAA EDİLİYOR!.
Şaban Öztürk

Şaban Öztürk

YENİ BİR DÜNYA İNŞAA EDİLİYOR!.

21 Ocak 2021 - 18:37

“Terörle mücadele” söylemini küresel bir doktrin yapan ABD şimdi kendi “iç terör”ünü konuşuyor..

Sosyal medya şirketleriyle rejim değiştiren ABD, şimdi aynı silahla kendi içinde rejim değişikliğini tartışıyor.. Birçok ülkede bu yöntemle darbe tezgâhlayan ABD, 6 Kasım’daki Kongre baskınını açıkça “darbe” olarak niteledi ve darbeyi tartışıyor..

Mesele Trump değil, siz hâlâ anlamadınız mı?!.

Önce devletler bu şirketleri kullandı.. Şimdi onlar devletleri, devletin iktidar gücünü kullanıyor 

ve daha da güç kazanıyor.. 

Bir adım sonra devletleri devre dışı bırakacaklar.. Devleti etkisizleştirip, karşısına çıkanı, iktidar alanlarıyla birlikte ezecekler..Bunu da kitlesel dalgalarla yapacaklar..

Trump, her yönüyle tartışılabilir. Dengesizliği, siyasi görüşü, öngörülemezliği, ABD için iyi başkan olup olmadığı, ABD içindeki iktidar çatışmalarında nereye düştüğü, yanlışları gibi aklımıza gelen her alanda sorgulanabilir..

Ama ABD’de olanlar her ne kadar Trump’ın kişiliği üzerinde tartışılsa da aslında çok başka bir şey oluyor..Konu ABD için de dünya için de çok derin ve 

oldukça karmaşık.. 

****

Trump’ı tasfiye eden bu güç, çok 

daha ötesinde bir planlamaya koşarak gidiyor, bunu görmeliyiz mutlaka..

Devletlerin, liderlerin, ülkelerin, inançların, değerlerin olmadığı bir dünya kuruyorlar.. Z Kuşağı diyerek başlamadılar mı bu projeye?!.

Yeni bir dünya inşa etmeye çalışıyor.. Ülkelerin, devletlerin, toplumların hiçbir rolünün kalmayacağı, tamamen bu şirketlerin çıkar ve güç arayışının hâkim olacağı bir dünya şekillendirmek istiyorlar.. Bill Gates’in Huan teröründen; Covid-19 teröründen bunu 

anlamış olmalıyız..

****

Korkunç bir açgözlülüğe, 

bencilliğe ve çılgınlığa doğru sürükleniyoruz.. Bu fırtına durdurulamazsa liderler de, devletler de, ülkeler de, inanç ve değerler de, insanlık da tarihe karışacak..

Bir ABD başkanını “iç tehdit” ilân ettiler.. Twitter, Facebook, Instagram, watsap ve aklınıza gelen bütün sosyal medya araçlarıyla düşmanlaştırdılar.. İfade özgürlüğünü hiçe saydılar.. En temel açıklamalarına izin vermediler.. Görevi devretmesine on gün kala bile azletmeye çalıştılar..

Bu, Kadife devrimlerle başlayan 

sürecin yeni hâli.. Meselâ bugünlerde Kongo’da aynı şeyi yapıyorlar..Seçim öncesi Devlet başkanı, hükümet üyelerinin Facebook hesapları kapatıldı. Yarın birçok ülkede bunu yapacaklar..

Türkiye ayağı çoktan harekete geçti bile..Yalan fırtınası bu projenin bir parçası.. Amerika’da olunca “terörle mücadele!”, bizde olunca “özgürlüklere müdahale” olan bu işin Türkiye ayağını da pazartesi günü yazacağım inşaallah.. 

Hayırlı cumalar diliyorum.. 

22 OCAK 2021 CUMA

YORUMLAR

  • 0 Yorum