Seçim Bitti. 2023 Lider ülke Türkiye Vizyonuna Birlik Ve...
Hüseyin Demir

Hüseyin Demir

Seçim Bitti. 2023 Lider ülke Türkiye Vizyonuna Birlik Ve Beraberlik İçinde Ulaşılmalıdır

27 Haziran 2019 - 23:16

Hüseyin Demir

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul'umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu dur.

Değerli Başbakan, Ak parti Genel Başkanı, Meclis Başkanı, Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı sayın Binali Yıldırım Demokrasiye büyük bir emsal oluşturmuştur!  İtiraz etmeksizin İstanbul iradesine saygı duyarak ve öz güvenle Millet olarak sadakat demokrasiye.

İstanbul iradesi ve yerel demokrasi, ortak değerimizdir! Yönü ve içeriği ne olursa olsun, ortak kabul, demokrasinin bağlayıcılığıdır! Olanda hayır vardır.

Binalı Yıldırım. Gecesini gündüzüne katarak çalıştı. İstanbul’u uçuracak muhteşem projeler hazırladı. Ne var ki yenilenen seçimleri, rakibi CHP adayı İmamoğlu kazandı ve İstanbul, Binali Yıldırım gibi büyük bir şansı maalesef kaçırdı. Rakibini ilk tebrik edenin kendisi olması da Binali Bey’in nasıl harika bir insan, devlet ve siyaset adamı olduğunu gösteriyor.

Ayrıca CHP’nin seçim başarısından söz etmek de mümkün değil. İmamoğlu, arkasına İyi Parti, Saadet Partisi, HDP ve daha pek çok bileşenin desteğini alarak bu sonuca ulaştı. Ak Parti’ye ve Erdoğan’a düşman legal-illegal, içeride ve dışarıda kim varsa tamamı güçlerini birleştirdi. Üzerine bir de yıllarca biriktirilen irili-ufaklı çeşitli tepkileri ve Ak Parti’yi içten kemiren etkenleri koyun… Böyle bir sonuç ortaya çıktı. O yüzden İmamoğlu seçmenin “tercihinin” değil, “tepkisinin” ve yönlendirmelerin bir sonucudur! CHP açısından “zafer”, Ak Parti ve MHP açısından da “hezimetten” söz etmek mümkün değil.

Kaldı ki, Türkiye genelindeki asıl seçim olan 31 Mart'ın galibinin ise tartışmasız şekilde Cumhur İttifakıdır. Milletin 31 Mart seçimlerinde ülke genelinde kendilerine il genel meclisinde yaklaşık yüzde 60'lık, büyükşehir belediye başkanlıklarında yüzde 52'lik, il belediye başkanlıklarında yüzde 55'lik bir oranla kazanılmıştır.  İstanbul'da da Cumhur İttifakı olarak 39 ilçenin 25'ini, 312 belediye meclis üyeliğinin de 180'ini kazanarak yine tartışmasız bir zafere imza atılmıştır.

"Büyükşehir seçimlerinde İstanbul'da, yani 2004'ten itibaren yerel seçimlerde Ak partinin nereden nereye geldiği bakımından önemli. 2004'te yüzde 45,3, 2009'da yüzde 44,7 oranında, 2014'te de yüzde 47,9 oranında oy almıştık. Geçtiğimiz pazar günü de oy oranı yüzde 45 olarak gerçekleşti, fakat bu oran ak partinin başkanlığı kazanmasına yetmedi. 2024 seçimlerine kadar AK Parti ve MHP olarak İstanbul'da sahip olunan 25 ilçe belediyesi ve 180 büyükşehir belediye meclis üyesi ile halka en güzel hizmetleri vermenin gayreti içerisinde olunulacaktır.

CHP adayının İstanbul’u kazanmasının ardından pusuda bekleyen küresel güçler, AK Parti’nin toplumsal desteğinde bir zayıflama olduğunu değerlendirerek, seçim sonuçlarından itibaren Türkiye’yi yeni bir istikrarsızlaştırma sürecine sokmak için kolları sıvayacak mıdır?. İçerideki uzantılarıyla beraber Batı, Türkiye’yi siyasi bir kaosa sürüklemeye çalışacak mıdır?. Terör örgütü PKK ve YPG’nin de daha fütursuz bir şekilde Türkiye’ye yönelik terör saldırılarını artıracak mıdır? Bunda Türk milletinin şüphesi yoktur, ellerinden geleni yapacaklardır.

Ve dahi, Cumhuriyet ittifakının tabanına ve tavanına göre CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının öne çıkması, 23 Haziran seçimine bakışlarını asla değiştirmemiştir,  hakkın ve hakikatin safındaki inançlı duruş etkilenmediği görülmüştür.

Türkiye'nin artık esas gündemine dönmesi ve seçim sürecinin kapanması elzemdir.

"Bu kapsamda yeni bir erken seçim bahsi açmak ülkemize yapılacak en büyük kötülükler arasındadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ihtiyaç duyduğu reformlar, yasal düzenlemeler, kurumsal düzeltmeler ve geleceği kavrayıp kucaklayan milli stratejiler ortak akıl ve ortak çabayla hayata geçirilmelidir. 2023 Lider Ülke Türkiye vizyonuna birlik ve beraberlik içinde ulaşılmalıdır.

Selam ve dua ile.

26-06-2019

YORUMLAR

  • 0 Yorum